Dieta astronautów

Wielu z nas, gdy byliśmy mali, marzyło o lataniu w kosmos. Wtedy nawet najostrzejsza dieta astronauty wydawałaby się nam drobiazgiem! Jednak dieta, o której dzisiaj porozmawiamy, ma bardzo pośredni związek z astronautami. To kolejna dość surowa dieta, tak trudna jak dieta ABC czy dieta chuda , w stanie pomóc pozbyć się dość dużej ilości nadwagi. Dieta dla astronautów będzie wymagała niezwykłej siły woli i dobrego zdrowia - cech, bez których prawdziwy astronauta nie może się obejść!

Dieta astronautów: przeciwwskazania

Dieta astronautów wymaga całkowitego wykluczenia z diety błonnika; menu tej diety jest przeważnie białkowe. Dla osób z problemami żołądkowo-jelitowymi dieta astronautów może być bardzo niebezpieczna! I nie powinniśmy zapominać, że często na razie nawet nie podejrzewamy, że coś jest nie tak z naszym organizmem. Dlatego przed rozpoczęciem tak ciężkiej i długiej diety konsultacja lekarska jest po prostu konieczna. I pamiętaj, że nie wolno powtarzać diety astronautów więcej niż raz w roku.

Dieta astronautów: wyniki

Zwolennicy diety twierdzą, że w ciągu 20 dni można zrzucić nawet 20 kilogramów nadwagi. Możesz także skrócić czas trwania diety do 10 dni - wtedy odpowiednio pozbędziesz się 10 dodatkowych kilogramów.

Dieta astronautów: menu

Czas trwania diety astronautów wynosi 20 dni. Przez cały ten czas powinieneś wykluczyć z diety sól, cukier, przyprawy, alkohol, napoje gazowane. W celu oczyszczenia organizmu i uśmierzenia uczucia głodu zaleca się obfite spożywanie niegazowanej wody. Podczas diety należy spożywać kompleks witaminowo-mineralny, ponieważ zła dieta nie będzie w stanie zapewnić wystarczającej ilości składników odżywczych.

Będziesz musiał trzymać się tego samego menu przez 20 dni

  • Śniadanie : jedno jajko (gotowane lub smażone bez oleju), szklanka kefiru lub filiżanka czarnej kawy (opcjonalnie)
  • Obiad : gotowane mięso z kurczaka (maksymalnie pół kurczaka), 0,5 litra bulionu, szklanka kefiru lub filiżanka czarnej kawy (do wyboru)
  • Podwieczorek : szklanka kefiru lub filiżanka czarnej kawy (opcjonalnie)
  • Kolacja : 200 gramów chudego twarogu, szklanka kefiru lub filiżanka czarnej kawy (do wyboru)

Pamiętaj też, aby zadbać o właściwe wyjście z diety: stopniowo wprowadzaj do diety tłuste i wysokokaloryczne potrawy, a także kontroluj ilość spożywanych gruboziarnistych pokarmów bogatych w błonnik, z których organizm zdołał się odzwyczaić podczas diety.

Dieta astronautów: recenzje

Recenzje diety w Internecie potwierdzają, że dieta astronautów jest naprawdę skuteczna, jeśli jest ściśle przestrzegana, ale nie każdy jest w stanie wytrzymać takie ograniczenia: często dziewczyny przerywają dietę lub pozwalają sobie na pewne swobody. Decyzja o tym, czy piękna figura jest warta takiej udręki, zależy od Ciebie.