Dieta bananowa

Banany to bardzo satysfakcjonujący i smaczny produkt , dlatego dieta bananowa na odchudzanie jest łatwo tolerowana. Owoce te zawierają wiele witamin i minerałów, błonnik i cukier, ale bardzo mało tłuszczu, dzięki czemu obniżają poziom cholesterolu we krwi. Ponadto banany są dobre dla układu pokarmowego - pomagają odbudować i chronić wewnętrzne ściany żołądka.

Przed rozpoczęciem diety bananowej musisz przygotować swój organizm na utratę wagi. W przeddzień rozpoczęcia diety zabronione jest spożywanie potraw smażonych, tłustych, wędzonych i słonych, a także słodyczy. Aby dieta była skuteczna, banany należy wybierać małe i żółte, dobrze dojrzałe, a nie duże i zielone (tzw. Pasza). Owoce należy dobrze obrać, usuwając wszystkie białe nitki. Nie można jeść suszonych bananów - mają kilkakrotnie więcej kalorii niż świeże owoce.

Istnieją dwie opcje diety bananowej

Opcja pierwsza - dieta na 3 dni.
Ta dieta jest bardziej rygorystyczna, ale w tym czasie 3 kilogramy powinny zniknąć. Dzienna dieta to 3 banany i 3 szklanki chudego mleka lub kefiru, podzielone na kilka posiłków. Dla odmiany możesz ubić banana z mlekiem w blenderze. Napoje dopuszczały również wodę i zieloną herbatę bez cukru.

Opcja druga - dieta na 7 dni.
Ten rodzaj diety jest łagodniejszy, ale nie mniej produktywny - 5-7 kg wagi zniknie w ciągu tygodnia. Dozwolone jest spożywanie półtora kilograma bananów dziennie popijanych wodą i zieloną herbatą w nieograniczonych ilościach. Ponieważ banany mają bardzo niską zawartość białka, możesz sobie pozwolić na 2 jajka lub kawałek gotowanego mięsa tygodniowo.

Zalety i wady

Banany zawierają wiele składników odżywczych, których potrzebuje organizm: witaminy B, E i C, wapń, żelazo i fosfor. W trakcie diety nie ma problemów z odchodami, ponieważ banany normalizują metabolizm i oczyszczają jelita. Ponadto dieta poprawia stan skóry i korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Recenzje diety bananowej potwierdzają jej skuteczność i korzyści dla całego organizmu. Minusem jest to, że osoba, która nie lubi lub nie toleruje bananów, nie będzie mogła stosować tej diety. Przed rozpoczęciem diety należy również skonsultować się z lekarzem u osób, które cierpią na choroby dróg żółciowych, nerek i wątroby, a także na wrzody żołądka i cukrzycę.

Po zakończeniu diety bananowej, jak w przypadku każdej innej monodiety, pojawia się brutalny głód i chęć zjedzenia czegoś. W żadnym wypadku nie należy tego robić! W przeciwnym razie waga szybko powróci do pierwotnego znaku. Lepiej jest płynnie wrócić do zwykłego jedzenia w ciągu tygodnia. Możesz powtórzyć tę dietę za 10-14 dni.