Dieta Bormentala

Dieta Bormentala to sposób na odchudzanie, w którym nie ma ścisłych ograniczeń dotyczących jedzenia. Ta dieta składa się z całego kompleksu środków psychologicznych, których głównym celem jest zmniejszenie apetytu, zmniejszenie wielkości żołądka i wyrobienie nawyku spożywania niewielkich ilości pokarmu u człowieka. Według dietetyków podstawą diety dr Bormentala jest swego rodzaju teoria na temat orientacji psychologicznej i skutecznej walki z nadwagą.

Dieta dr Bormentala została opracowana przez rosyjskich specjalistów około 20 lat temu. Obejmuje trzy główne obszary. Są to ćwiczenia oddechowe, medytacja i metody NLP. W przypadku przestrzegania tej diety osoba będzie musiała przeprowadzić indywidualne konsultacje zarówno z psychologami, jak i innymi specjalistami, a także wziąć udział w sesjach grupowych. Aby zidentyfikować przyczyny nadwagi, dietetycy przeprowadzają testy.

Technika diety dr Bormentala

Na pierwszej lekcji specjaliści doradzają pacjentom, jak odbudować swoje ciało. Aby to zrobić, używają specjalnych technik, które pomagają zmniejszyć apetyt, wznawiają procesy substancji w organizmie, a także niszczą uczucie fałszywego głodu. W tym okresie głównym celem pacjenta jest nauczenie się dobrego odżywiania. Na drugiej lekcji omówione są wszystkie pojawiające się problemy, pacjenci zaczynają odróżniać głód od apetytu i opanowują specjalną technikę oddychania. Głównym zadaniem trzeciej lekcji jest przeniesienie pacjenta na nowy poziom odżywiania. Zaczyna rozumieć, że poza jedzeniem jest w życiu wiele przyjemności, które nie mają nic wspólnego z odżywianiem. Jeśli pacjent dokładnie zastosuje się do wszystkich zaleceń specjalistów, to na tym etapie jego organizm pozbędzie się chronicznych skurczów i zacisków mięśni. W trakcie czwartej sesji pacjent uczy się, jak samodzielnie schudnąć, bez specjalnego wysiłku. Po tych wszystkich zajęciach organizowane są spotkania kontrolne, podczas których omawiane są napotkane problemy i utrwalane są uzyskane wyniki.

Dieta Bormentala: menu i zasada działania

Autorzy tej techniki uważają, że przestrzegając tej diety, kobieta musi schudnąć w diecie od 1000 do 1200 kcal dziennie. Ponadto nie wolno wykonywać dużego wysiłku fizycznego, zaleca się jedynie przestrzeganie normalnej aktywności fizycznej.

Aby właściwie skomponować swoją dietę, musisz zaopatrzyć się w tabelkę kalorii oraz wagę kuchenną. Następnie należy usunąć z diety najbardziej wysokokaloryczne potrawy, np. Zastąpić kiełbasę gotowanym mięsem, biały chleb czarnym lub otręby. Ponadto zaleca się stosowanie niskotłuszczowych produktów mlecznych i duszonej kapusty zamiast gotowanych ziemniaków.

Główną zasadą diety dr Bormentala jest to, że w żadnym wypadku nie należy wykluczać z diety pokarmów, takich jak niskotłuszczowy twarożek, białka jaj i mięso. Przynajmniej jeden z tych produktów należy spożywać przynajmniej raz dziennie. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakt, że ostatni posiłek musi być na 4 godziny przed snem. W przeciwnym razie dietetycy zalecają spożywanie jak największej liczby owoców i warzyw.

Jeśli stosujesz dietę dr Bormentala, mile widziane są dni postu na wodzie lub na kefirze. Zaleca się układanie ich nie częściej niż raz w tygodniu. Możesz dowiedzieć się trochę więcej o takiej technice, jak dieta Bormentala, za darmo, odwiedzając strony internetowe lub kontaktując się z wyspecjalizowanymi, wysoce profesjonalnymi lekarzami.

Głównym sekretem odchudzania z dietą Bormetal jest przede wszystkim odpowiednia motywacja pacjenta. Zwykle pacjent spędza dużo czasu próbując przekonać siebie o konieczności przestrzegania takiej diety, a także zrozumieć, że aby zaspokoić głód, wystarczy zjeść bardzo mało.