Dieta BUCH

Tych, którzy nie chcą trywialnie liczyć kalorii i interesują się innymi metodami odchudzania, często pociąga dieta naprzemienna białkowo-węglowodanowa (lub, jak często się to określa, dieta BEACH). Ta dieta, jak na przykład dieta japońska czy kreml, oparta jest na białku i węglowodany w niektórych produktach spożywczych.

Dieta BUCH: przeciwwskazania

Należy mieć na uwadze, że dieta BUCH może powodować znaczne uszkodzenia organizmu, zwłaszcza jeśli cierpisz na określone choroby przewlekłe, zwłaszcza choroby wątroby, nerek i przewodu pokarmowego. Również przestrzeganie diety BUCH jest surowo zabronione dla kobiet w ciąży i karmiących. Jednak absolutnie każdy, nawet ci, którzy uważają się za całkowicie zdrowych, powinni zawsze skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety BUCH.

Dieta BUCH: Menu

Czas trwania diety BUCH jest ograniczony tylko twoją cierpliwością i wytrwałością, jeśli chcesz, możesz zrobić BUCH nawet ze swoim systemem żywieniowym. Należy jednak uważnie monitorować stan organizmu i samopoczucie, a przy najmniejszych oznakach złego samopoczucia przerwać dietę, a jeśli objawy nie ustąpią, skonsultować się z lekarzem.

Menu diety BUCH zakłada naprzemiennie 2-3 dni białkowe z 1 dniem węglowodanowym i 1 dniem mieszanym, w którym będziesz umiarkowanie spożywać zarówno białko, jak i węglowodany. Te 4-5 dni są tradycyjnie nazywane jednym cyklem diety BUCH. Jeśli jednak chcesz, możesz wydłużyć cykl, zwiększając liczbę dni z białkiem, na które Cię stać, 4 lub 5, ale nie więcej, w przeciwnym razie organizm zacznie wykorzystywać mięśnie zamiast tłuszczu jako „paliwo”.

W dzień białkowy powinieneś spożywać pokarmy bogate w białko, upewniając się, że nie zawierają one zbyt dużo tłuszczu. Chude mięso i ryby są idealne, podobnie jak niskotłuszczowy twarożek i jajka z umiarem. Liczba gramów białka, które powinieneś spożywać w ciągu dnia, jest obliczana na podstawie wzoru „Twoja waga razy 3”.

W ciągu dnia o wysokiej zawartości węglowodanów powinieneś spożywać pokarmy bogate w węglowodany, głównie te złożone: warzywa, zboża, płatki zbożowe.

W ciągu dnia należy spożywać odpowiednią ilość zarówno białka, jak i węglowodanów. Śniadanie powinno składać się z węglowodanów, do obiadu należy mieszać białko i węglowodany, a na obiad spożywać tylko białko.

Dieta BUCH: recenzje

Recenzje w Internecie od tych, którzy sami wypróbowali tę dietę, wskazują, że z reguły na początku diety osoby, które schudną, oczekują kilku kilogramowych pionów z powodu odpływu płynu z tkanek, w 3 dniu cyklu może powrócić 1 kg wagi, ale 4 dni waga jest znormalizowana. Począwszy od następnego cyklu waga stopniowo zaczyna spadać. Pamiętaj jednak, że Twoja dieta powinna być zdrowa: nawet jeśli stosowanie kiełbasek „białkowych” i czekolady „węglowodanowej” pomoże Ci schudnąć, a wraz z tym na pewno będziesz mieć problemy z przewodem pokarmowym.