Dieta czekoladowa

Dieta czekoladowa - ciężka niskokaloryczna dieta mono, zwana także dietą Alsou. Jego istota polega na tym, że tylko czekolada w ilości 80-100 g dziennie jest dozwolona z produktów spożywczych podzielonych na trzy dawki, a także kawa (możliwe z mlekiem, ale bez cukru) w celu uniknięcia zaburzeń trawienia. Podobnie jak wszystkie monodiety, jest niedopuszczalna dla osób z problemami zdrowotnymi, w szczególności cierpiących na choroby żołądka i wątroby oraz tych, którym przeciwwskazane jest spożywanie czekolady i kawy.

Ale dieta czekoladowa na odchudzanie jest bardzo skuteczna - traci się od 3 do 6 kilogramów tygodniowo! Dzięki diecie niskokalorycznej tkanka tłuszczowa ulega szybkiemu spalaniu, a kawa przyspiesza metabolizm, co również prowadzi do utraty wagi.
Czekoladę z tą dietą należy wybrać gorzką, z maksymalnym procentem kakao - zawiera więcej mikroelementów i składników odżywczych. Te cechy pomogą utrzymać hemoglobinę i inne wskaźniki na pożądanym poziomie podczas diety. Spośród napojów, z wyjątkiem kawy, dopuszcza się tylko wodę i zieloną herbatę, nie wcześniej niż 3 godziny po głównym posiłku. Cukier i sól są całkowicie wykluczone.

7-dniowe klasyczne dietetyczne menu czekoladowe:

Śniadanie, obiad i kolacja: 30 gramów ciemnej czekolady bez smaku i filiżanka czarnej niesłodzonej kawy.
Zawartość kalorii w tej diecie to około 500 kcal dziennie, więc nie różni się zbytnio od postu.
Aby nie szkodzić zdrowiu dieta czekoladowa nie może być stosowana dłużej niż tydzień z rzędu, ale można ją powtarzać po przerwie - minimum 4-6 dni. Ci, którzy nie ryzykują przejścia na tę dietę, mogą zorganizować sobie czekoladowy post 1-2 razy w tygodniu. Musisz jeść w ten sam sposób, jak opisano powyżej, podczas gdy możesz schudnąć 1 kg dziennie.

Plusy i minusy.

Efekty diety czekoladowej nie zmuszają Cię do czekania - w krótkim czasie pozwala uporządkować się przed każdym wydarzeniem. Ponadto czekolada jest produktem bardzo przydatnym, pobudza mózg, poprawia odporność, spowalnia procesy starzenia się organizmu.
Główną wadą tej diety jest duża ilość przeciwwskazań, dlatego przed jej rozpoczęciem należy skonsultować się z dietetykiem. Kolejną wadą diety jest brak równowagi w proporcji białek-tłuszczów-węglowodanów, jedzenie zgodnie z tym schematem może spowodować znaczne szkody dla organizmu.

Recenzje diety czekoladowej potwierdzają jej skuteczność i złożoność - Miłośnikom czekolady bardzo trudno jest ograniczyć się do jednego batonu dziennie, zwłaszcza biorąc pod uwagę brak innych produktów w diecie. Mimo to dieta czekoladowa jest bardzo popularna i pomogła ogromnej liczbie dziewcząt i kobiet schudnąć.