Dieta dla prasy

Płaski brzuch to dziś nie tylko ujędrniona i piękna część ciała. Rozwinięte, dobrze zbudowane mięśnie brzucha optycznie wyszczuplają talię szczupły biodra, i ogólnie cała figura, z piękną prasą, wygląda na bardziej wysportowaną i prawdziwie atletyczną. U większości kobiet, w tym drobnokościstych przedstawicieli pięknej połowy ludzkości, brzuch może nabrać niezbyt pięknego kształtu, a jednocześnie mocno wystawać do przodu. Innymi słowy, problem w tym przypadku dotyczy nie tylko osób z nadwagą - ten brak figury, przy braku regularnych nacisków na prasę, wydaje się absolutnie wszystkim ludziom o bardzo różnej konfiguracji i ogólnej liczbie lub braku nadwagi. Kształt brzucha zależy bezpośrednio od konkretnej grubości warstwy tłuszczu i stanu samych mięśni ściany brzucha - to słabość tej grupy mięśni prowadzi do powstania obwisłego lub odstającego brzucha.

Dla wielu współczesnych kobiet, a tym bardziej dla osób otyłych, odchudzanie i trening siłowy nie są już kwestią wyboru - to właściwie dla nich konieczność, mająca na celu wyeliminowanie zalegających w prasie złogów tłuszczu. Decydując się na posiadanie pięknego brzucha należy pamiętać, że dopóki osoba walcząca z tłuszczem brzusznym nie przyspieszy metabolizmu mającego na celu zwiększenie masy mięśniowej, nie będzie w stanie pozbyć się złogów tłuszczu, nawet jeśli regularnie i sumiennie ćwiczy fitness lub aerobik i stosunkowo dobrze się odżywiać. W chwili obecnej niezawodnie udowodniono już, że jest to trening siłowy * dieta na mięśnie brzucha * i aerobik.

Jeśli chodzi o recepturę i podstawowe wymagania tej diety, wszystko jest dość proste: po pierwsze, musisz jeść co najmniej 6 razy dziennie, a po drugie podstawową zasadą dobrego metabolizmu jest to, że im częściej jesz, tym metabolizm jest lepszy. Jeśli zjadasz około 300-500 kalorii na posiłek, to oczywiście lepiej spala się tłuszcz, nabiera masy mięśniowej, trenuje siłę i wytrzymałość - potwierdzają to wyniki badań przeprowadzonych przez University of Georgia w USA. W przypadku diety dla prasy dieta wygląda następująco:

  • 8:00 - pora śniadania;
  • 11:00 to pora obiadowa;
  • 13:00 - pora obiadowa;
  • 16:00 - podwieczorek;
  • 18:00 - pora obiadowa;
  • 20:00 - przekąska.

W takim przypadku ilość tkanki tłuszczowej znacznie się zmniejszy - ale teraz efekt diety można uzyskać szybciej i lepiej, jeśli dodatkowo przynajmniej 1 raz w tygodniu wykonasz intensywny trening na siłowni.

Ale w trakcie treningu mięśnie brzucha nie dzieje się wykonywanie ćwiczeń z maksymalnym napięciem - może to prowadzić do rozbieżności mięśni, a nawet powstania przepukliny. Ponadto lekkich ćwiczeń nie należy powtarzać wielokrotnie - takie podejście jest nieskuteczne. Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać co najmniej 16-20 razy, natomiast w trakcie treningu przeplatają się one w następujący sposób - zaczynając od łatwych, a kończąc na najtrudniejszych.

Skuteczne ćwiczenia brzucha

Ćwiczenie 1:

Nogi należy zgiąć w kolanach, ręce należy umieścić za głową, w tej pozycji odrywając łopatki, wykonuje się podnoszenie - podczas wdechu, a podczas opuszczania, wydech. Ręce należy rozstawić, nie blokując łokci, głowę należy skierować do góry - w ten sposób będą pracować mięśnie górnej prasy. Ćwiczenie należy wykonywać w 3 seriach po 25 razy, przy czym co 25-ty raz wiosną - jak zwykle - rozciągnij się.

Ćwiczenie 2:

Konieczne jest położenie się na plecach, włożenie rąk pod pośladki, podniesienie prostych nóg - podnoszenie powinno odbywać się przy wydechu, a przy wdechu - nogi opuszczać, nie jest wymagane, aby nogi były uniesione wysoko. Ćwiczenie tego typu powinno być wykonywane około 50 razy i zawsze bez zatrzymywania się, jednak należy je rozpoczynać od 16-20 razy - tylko w tym przypadku dolna prasa będzie dobrze pompować.