Dieta Ducana

Dieta Dukana opiera się na żywności o niskiej zawartości węglowodanów, a światowej sławy francuski dietetyk Pierre Dukan był zaangażowany w rozwój tej diety. Konieczne jest obserwowanie tej techniki przez kilka miesięcy, aw razie potrzeby można ją uczynić głównym systemem zasilania. Przecież dieta Pierre'a Ducana jest tak urozmaicona i nieuciążliwa, że ​​pozwala nie tylko oczyścić organizm, ale także w krótkim czasie normalizować jego metabolizm materialny.

Dieta dr Ducana jest bardzo podobna do diety bez węglowodanów i obejmuje cztery główne etapy, które mają swoje własne zasady. Główne z nich to codzienne spożywanie otrębów owsianych, picie co najmniej 1,5 litra czystej wody, codzienne spacery przez co najmniej 30 minut i wykonywanie lekkich ćwiczeń. Charakterystyczną cechą tej diety jest to, że pozwala zrzucić około 3-5 kg ​​w ciągu 1 tygodnia. Jednak taki wynik jest możliwy tylko przy ścisłym przestrzeganiu wszystkich czterech faz diety.

Pierwsza faza - atak

Na tym etapie możesz schudnąć od 2 do 6 kg nadwagi. Pierwsza faza diety oparta jest na procesie rozkładu tkanki tłuszczowej. Czas trwania tej fazy jest zwykle ustalany indywidualnie. Zależy to przede wszystkim od tego, ile dana osoba ma w danym momencie i jaką wagę planuje mieć w wyniku diety.

Dieta Ducana, której menu opiera się głównie na produktach białkowych, obejmuje zalecane potrawy, takie jak kurczak i indyk bez skóry, wątróbka cielęca, chuda szynka, owoce morza i wszelkie ryby gotowane, gotowane na parze lub gotowane grill. Ponadto dozwolone są niskotłuszczowe produkty mleczne, jajka, przyprawy, czosnek, cebula i niewielkie ilości soli. Podczas tej diety pod żadnym pozorem nie wolno dodawać do diety cukru, gotowanej jagnięciny, wołowiny, wieprzowiny, cielęciny, królika, kaczki i gęsi.

Faza 2 - „rejs”

Ta faza obejmuje spożywanie większej ilości białek i warzyw. Na tym etapie dietetycy zalecają codzienne spożywanie 2 łyżek otrębów owsianych. Ponadto można włączyć do swojej diety wszelkie warzywa niezawierające skrobi, a także mleko, korniszony, przyprawy, czosnek i adżikę.

3 faza - konsolidacja

Dieta Dukana, której receptury są tak różnorodne, jak jej późniejsze rezultaty, w rzeczywistości nie jest sztywna, co wyraźnie widać na trzecim etapie. W trzeciej fazie utrwala się waga osiągnięta podczas diety. A dieta „utrwalająca” jest bardzo zróżnicowana. Tak więc, na przykład, można spożywać wszystkie produkty z pierwszego etapu; owoce, z wyjątkiem winogron, wiśni, bananów; 2 kromki chleba dziennie, warzywa, dojrzały ser i produkty skrobiowe. Na tym etapie dwa razy w tygodniu możesz jeść, co chcesz.

4 fazy - stabilizacja

Na tym etapie lekarze zalecają przestrzeganie dwóch głównych zasad. Pierwszym jest spożywanie tylko jednego białka 1 dzień w tygodniu, a drugim spożywanie 3 łyżek otrębów owsianych dziennie.

Dieta Dukana - recenzje

Większość kobiet zauważa wyższość tej metody odchudzania ze względu na jej bezpieczeństwo i skuteczność. Co więcej, dieta Ducana oparta jest na produktach naturalnych i ma całkiem niezłą motywację, ponieważ pierwsze dodatkowe kilogramy szybko znikają.