Dieta ekspresowa

Ta dieta trwa cztery dni . W tym czasie możesz stracić 2-3 dodatkowe kilogramy. Ta dieta jest bardzo skuteczna po przejadaniu się w weekendy lub święta. Dieta ekspresowa jest dość restrykcyjna, dlatego nie należy przekraczać zalecanych 4 dni.

W menu diety brakuje niezbędnej ilości składników odżywczych dla organizmu, więc może nie mieć najlepszego wpływu na metabolizm i pracę narządów wewnętrznych.

Podczas diety zaleca się przyjmowanie multiwitamin , które utrzymają organizm w dobrej kondycji. Dieta ekspresowa jest przeciwwskazana dla osób z chorobami narządów wewnętrznych, przewodu pokarmowego, przemiany materii. Jeśli mając takie choroby, nadal chcesz spróbować tej diety, skonsultuj się z lekarzem.

Pierwszy dzień diety oczyszczającej . W pierwszym dniu dozwolone są tylko świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne bez cukru. Rano wypij 1 szklankę soku z buraków i marchwi - pobudzi on jelita i doda sił na cały dzień. Możesz pić dowolny sok przez cały dzień bez dodawania cukru lub innych składników. Przez cały dzień musisz pić 1,5 litra soku. Dodatkowo możesz pić dowolną ilość zielonej herbaty i wody.

Drugi dzień - twaróg kefirowy . W tym dniu wystarczy zjeść tylko 0,5 kg beztłuszczowego twarogu i 1,5 litra jednego procenta kefiru. Twarożek i kefir należy podzielić na 5 części, a każdą część spożyć w 2,5-3 godziny. W przerwie możesz napić się zielonej herbaty lub wody.

Dzień trzeci - sałatka . W ciągu dnia trzeba jeść 1,5 kg sałatki z zielonych warzyw liściastych z dodatkiem 2 łyżek warzyw lub oliwy z oliwek.

Czwarty dzień jest soczysty . Tego dnia musisz zrobić wszystko tak samo jak pierwszego dnia.

Ta ekspresowa dieta odchudzająca jest odpowiednia zarówno dla tych, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, jak i dla tych, którzy okresowo spędzają dni na czczo. To najlepsza dieta ekspresowa, ponieważ zawiera dużo witaminy C.