Dieta grejpfrutowa

Grejpfrut to najpopularniejszy produkt wśród osób, które naprawdę chcą schudnąć . Owoc ten znajduje się w menu wielu diet, ponieważ zawiera substancje, które przyczyniają się do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej.

100 gram grejpfruta zawiera dzienne zapotrzebowanie na witaminę C , a jego główne zalety to wzmocnienie układu odpornościowego, dziąseł i zmniejszenie krwawienia.
Ponadto, stosując go, możesz nie tylko schudnąć, ale także oczyścić organizm z toksyn dzięki obecności w nim błonnika.
Na jego podstawie opracowano dietę grejpfrutową, której czas trwania wynosi 7 dni. Przez cały ten czas możesz schudnąć nawet 5 kg.

Menu dietetyczne.

  • Poniedziałek. Na śniadanie - 2 plastry po około 25 gramów chudej szynki, 1 grejpfrut, herbata lub kawa bez cukru. Na obiad - 250 gram sałatki warzywnej z sokiem z cytryny i ziołami, 1 grejpfrut, kawa lub herbata. Na obiad - 200 gram sałatki z zielonych warzyw, 150 gramów gotowanego chudego mięsa, herbata z miodem.
  • Wtorek. Na śniadanie - 2 jajka na twardo, 1 szklanka soku grejpfrutowego, herbata bez cukru. Na obiad - 50 gramów sera lub niskotłuszczowego twarogu, 1 grejpfrut. Na obiad - 200 gramów gotowanej ryby, sałatka z zielonych warzyw, doprawiona sokiem z cytryny i oliwą, 20 gramów czarnego chleba lub 1 bochenek.
  • Środa. Na śniadanie - 2 łyżki płatków owsianych lub płatki musli z 1 łyżką rodzynek, 1 szklanką soku grejpfrutowego lub 1 grejpfrutem, 4 łyżkami jogurtu lub chudego mleka. Na obiad - zupa jarzynowa lub rosół z dwoma grzankami, 1 grejpfrutem. Na obiad - 200 gramów gotowanej piersi, 2 pieczone pomidory i 1 grejpfrut.
  • Czwartek. Na śniadanie - 1 jajko na twardo, 1 szklanka soku pomidorowego i herbata cytrynowa. Na obiad sałatka jarzynowa z oliwą, pieczywem i 1 grejpfrutem. Na obiad - 400 gramów gotowanych warzyw, herbata i 1 grejpfrut.
  • Piątek. Na śniadanie - sałatka owocowa z pomarańczy, jabłka i grejpfruta, kawa lub herbata z cytryną. Na obiad - 200 gramów sałatki warzywnej i 1 pieczona bulwa ziemniaka. Na obiad - 250 gramów gotowanej piersi z kurczaka lub wołowiny, sok pomidorowy i 1 pieczony pomidor, 1 grejpfrut.
  • W sobotę i niedzielę możesz wybierać z menu wymienionych powyżej, jak chcesz.

Dieta grejpfrutowa, której recenzje można zobaczyć w Internecie tylko pozytywne, różni się nie tylko skutecznością, ale także użytecznością.