Dieta gryczana

Dieta gryczana jest uważana za jedną z najprostszych, najbezpieczniejszych, nie powodujących głodu i skutecznych diet. Kasza gryczana została sprowadzona do Rosji w XV wieku przez greckich mnichów, którzy zajmowali się uprawą i handlem kaszą gryczaną. Stąd nazwa tego niesamowicie zdrowego płatka.

Zalety gryki

Gryka przydaje się każdemu: dzieciom i osobom starszym, chorym na serce, chorym na nadciśnienie, diabetykom oraz osobom z chorobami przewodu pokarmowego i niską hemoglobiną. I nie jest to zaskakujące, ponieważ zawiera dobrą połowę układu okresowego. Gryka jest bogata w błonnik, witaminy z grupy B, A, PP, C, E,. Zawiera duże ilości potasu, miedzi, wapnia, jodu, kobaltu, żelaza.

Dietetycy twierdzą, że podobnie jak inne monodiety, dieta gryczana na odchudzanie pozwala nie tylko szybko stracić zbędne kilogramy, ale także pomaga oczyścić nasz organizm z toksyn i znacząco poprawić samopoczucie. Jednak ze względu na to, że grecki zawiera dużo węglowodanów, odchudzanie nie zaczyna się od razu, ale po kilku dniach stosowania diety. Ale w ciągu tygodnia ścisłego przestrzegania diety możesz stracić do 10 kilogramów nadwagi.

Klasyczna dieta gryczana

Najprostszą wersją diety gryki jest dieta mono. Dieta przeznaczona jest na 7 dni. Możesz jeść tylko kaszę gryczaną namoczoną w wodzie poprzedniej nocy. 1 szklankę kaszy gryczanej zalać 1 szklanką wrzącej wody i odstawić na co najmniej 12 godzin do odparowania pod przykryciem. Otrzymaną objętość należy podzielić na 4 posiłki. Surowo zabrania się dodawania przypraw, soli, cukru czy oleju. Utrzymanie takiego reżimu jest dość trudne, ale efekty diety gryki są niesamowite.

Dieta gryczana z suszonymi owocami

Ta lżejsza wersja diety gryczanej jest przeznaczona na 7-12 dni. Musisz ugotować kaszę gryczaną w taki sam sposób, jak w klasycznej wersji. Tylko w celu uzupełnienia braku cukru i pierwiastków śladowych można do owsianki dodać trochę suszonych owoców, takich jak suszone morele (4 szt.), Figi (2 szt.), Śliwki (4 szt.). Z tych samych suszonych owoców można przygotować zdrowy i pożywny napój. Aby to zrobić, część owoców należy zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia. Rano napar należy przefiltrować i pić przez cały dzień. Pozostałe suszone owoce można posiekać i dodać do owsianki lub zjeść z kęsem.
Dzięki tym smacznym i zdrowym dodatkom taka dieta gryczana jest znacznie łatwiejsza do zniesienia, opinie osób, które jej przestrzegały mówią, że można pozbyć się nawet 3 kg tygodniowo.

Dieta gryczana z kefirem

Kolejną odsłoną diety gryczanej jest dieta z dodatkiem kefiru. Przeznaczony jest na 10-14 dni i pozwala pozbyć się 5 kg. Przed gotowaniem grykę należy kalcynować na patelni. Następnie 1 szklankę płatków należy zalać 2 szklankami osolonej wody, gotować na małym ogniu, ciągle mieszając, przez 20-25 minut. Gotową owsiankę dzielimy na 3 posiłki, na 4 posiłki zamiast owsianki trzeba pić kefir o zawartości tłuszczu 1,5%. 1 porcję kaszy gryczanej można wymieszać ze szklanką kefiru. To danie najlepiej spożywać rano. Ta dieta jest również znacznie łatwiejsza do tolerowania niż dieta mono.

Ekspresowa dieta gryczana

Ta dieta jest przeznaczona na 2 dni. Utrata wagi następuje z powodu usunięcia nadmiaru płynu z organizmu. Aby przygotować owsiankę, potrzebujesz filiżanki płatków, zalać 1,5 szklanki wrzącej wody i gotować na parze przez około 12 godzin. Należy również spożywać przez cały dzień. W tej wersji diety gryczanej obowiązuje ograniczenie spożycia płynów - nie więcej niż 1,5 litra dziennie.