Dieta kefirowa

Od dawna wiadomo, że kefir to najzdrowszy ze sfermentowanych produktów mlecznych. Jest stosowany zarówno profilaktycznie, jak i jako środek leczniczy. Kefir działa uspokajająco na układ nerwowy i krwionośny organizmu człowieka. W znacznym stopniu wzbogacony minerałami i witaminami, a także normalizuje pracę jelit, działa prozdrowotnie na cały organizm, działa odmładzająco na skórę, znacząco poprawia stan paznokci i włosów. Ponadto dieta, której głównym produktem jest kefir, sprawia, że ​​zrzucenie kilku dodatkowych kilogramów jest dość proste i stosunkowo łatwe.

Kefir Mono Diet

Ta dieta jest przeznaczona na 3 dni. Codziennie musisz wypijać 1-1,5 litra świeżego kefiru bez dodatku cukru, dzieląc go na 5-6 dawek w regularnych odstępach czasu. Jest to dieta raczej „głodna”, ale bardzo skuteczna - pozwala zrzucić 3-4 kg zbędnych kilogramów w ciągu 3 dni.

Dieta kefirowa Instytutu Żywienia

Ta dieta wystarcza na 21 dni. W tym czasie pozwala zrzucić około 10 kg nadwagi. Ten rodzaj diety nie ma jasnego, codziennego harmonogramu śniadań, obiadów, kolacji, nie zawiera nazw poszczególnych potraw, najważniejsze jest zrozumienie jego podstawowych zasad.

Najważniejszą rzeczą w tej diecie jest:

  • aby maksymalnie zredukować zawartość kalorii we wszystkich spożywanych produktach;
  • Chleb, cukier, wypieki i ziemniaki są absolutnie wyłączone z diety.
  • ponad połowa tłuszczu spożywanego w żywności musi być pochodzenia roślinnego;
  • mięso i ryby są dopuszczalne, ale powinny być tylko niskotłuszczowe;
  • spożywa się mleko i produkty mleczne, ale tylko o niskiej zawartości tłuszczu.
  • Owoce i warzywa niezawierające skrobi można spożywać w dowolnej, nieograniczonej ilości.


Przy tej diecie dziennie spożywa się nie więcej niż 1,5 litra płynu, z czego 1 litr to kefir (czasami część można zastąpić sokiem warzywnym lub innym sfermentowanym produktem mlecznym), a 500 ml płynu powinno być częścią pożywienia. Możesz jeść nie więcej niż 5 gramów soli kuchennej w ciągu dnia - musisz posolić już ugotowane jedzenie. Przy tej diecie musisz jeść 5-6 razy dziennie, zawsze o tej samej porze.