Dieta marchewkowa

Często stajemy przed zadaniem utraty wagi w krótkim czasie o kilka kilogramów. A czasami ten czas jest bardzo mały, na przykład tylko trzy dni! Co robić?

Na ratunek przychodzą diety ekstremalne, w których przez krótki czas trzeba znosić bardzo restrykcyjne ograniczenia żywieniowe. Obejmuje to 3-dniową dietę marchewkową, o której teraz Wam opowiemy.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że dieta marchewkowa przeznaczona jest do szybkiego odchudzania - na niej można schudnąć 2-4 kilogramy w 3 dni przed ważnym wydarzeniem. Te kilogramy nie wrócą tylko wtedy, gdy dobrze się odżywiasz i nie przejadasz się po zakończeniu diety. Ci, którzy chcą stopniowo stracić wiele z nadwagi, skorzystają na bardziej umiarkowanych i zbilansowanych dietach, na przykład: prawidłowe odżywianie w celu utraty wagi lub dieta śródziemnomorska .

Jaka jest więc dieta marchewkowa na odchudzanie?

Jak można się domyślić, marchewka stanie się obecnie głównym produktem w Twoim menu. Musisz zrobić sałatkę z tych marchewek: zetrzeć 1-2 marchewki, dodać do nich sok z cytryny i trochę miodu. Masz prawo do 1 łyżki miodu na cały dzień; musisz go używać, inaczej poczujesz straszną słabość i zmęczenie!

Sałatkę należy spożywać co najmniej 4 razy dziennie. Jednak ilość marchewek, które spożywasz nie jest ograniczona, możesz je jeść w dowolnym momencie i wcale nie jest konieczne robienie z nich sałatki: między tymi 4 posiłkami możesz zjeść przekąskę zarówno z surowej marchewki, jak i słomki z nich, możesz też zrobić sok. W ciągu dnia możesz również jeść jako przekąski trzy nieodżywcze owoce (nie dotyczy to np. Bananów, winogron, awokado, daktyli). Zaleca się również codzienne spożywanie pół szklanki mleka lub kefiru lub łyżki kwaśnej śmietany (można nią wypełnić sałatkę).

Dieta marchewkowa: wyjście

Przez trzy dni trzymaj się powyższego menu, czwartego dnia dodaj do niego 1-2 pieczone lub gotowane ziemniaki, a także trochę pieczywa pełnoziarnistego. Piątego dnia możesz wrócić do swojego zwykłego menu (lub lepiej - do umiarkowanego zdrowego odżywiania!)

Dieta marchewkowa: przeciwwskazania

Ta dieta jest bezwzględnie przeciwwskazana dla osób z chorobami przewodu pokarmowego. Jednak nawet ci, którzy nie cierpią na takie choroby, zdecydowanie powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety.

Recenzje diety marchwi

Z licznych recenzji pozostawionych przez mieszkańców Internetu na temat tej diety wynika jasno: dieta marchewkowa naprawdę działa, ale niezwykle trudno ją utrzymać. Ci, którym się to udało, w zdecydowanej większości zostali naprawdę nagrodzeni rozstaniem o kilka kilogramów, ale są też tacy, którzy nie mogąc wytrzymać tak twardego reżimu, przeszli na łagodniejszą dietę lub całkowicie się załamali. Pomyśl więc jeszcze raz: czy jesteś gotowy na takie ofiary w imię harmonii? A jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, możesz zacząć od diety marchewkowej!