Dieta minus 60

Dieta „Minus 60” Ekateriny Mirimanovej ma taką nazwę, ponieważ autorka schudła 60 kg w ciągu półtora roku. Zaletą tej diety jest to, że nie ma ścisłych ograniczeń żywieniowych, wystarczy zmienić niektóre nawyki. Zaletą tej diety nad innymi jest to, że możesz zjeść wszystko na śniadanie!

Menu dietetyczne „Minus 60”:

Śniadanie

Możesz jeść wszystko do 12 w południe, nie ma żadnych ograniczeń żywieniowych. Po przebudzeniu trzeba zjeść śniadanie, jeśli nie ma się na to ochoty, to trzeba przynajmniej coś zjeść, aby uruchomić metabolizm w organizmie. Przekąska jest dozwolona między śniadaniem a obiadem, jeśli śniadanie było lekkie. Musisz zachować apetyt na obiad. Herbatę i kawę z cukrem można pić do godziny 12:00.

Lunch

Około godziny 14:00 musisz zjeść obiad. Na obiad ziemniaki tabu i wszystko smażone. Zupa powinna być bez ziemniaków, cebuli i marchewki, ponieważ należy ją podsmażać. Nie możesz gotować zupy z ziemniakami i po prostu jej nie jeść.

Lista dozwolonych produktów spożywczych na obiad:

 • Mięso, drób - bez skóry i tłuszczu, gotowane lub pieczone.
 • Parówki, kiełbasy lub inne rodzaje gotowanych kiełbas.
 • Makaron - zrobiony z pszenicy durum.
 • Owsianka - dowolna, bez oleju.
 • Sosy - majonez, śmietana, oliwa z oliwek. Tylko objętość nie powinna przekraczać 1 łyżeczki.
 • Owoce morza, ryby.
 • Wszelkie beztłuszczowe fermentowane produkty mleczne.
 • Ser - 50 gr.
 • Warzywa konserwowane, marynowane, solone. Ale tylko wtedy, gdy do ich przygotowania nie użyto cukru.
 • Kawa i herbata - bez cukru, świeże soki.
 • Chleb - żytni, w niewielkich ilościach, lepiej zastąpić krakersami.

Jeśli poczujesz głód, między obiadem a kolacją możesz zjeść przekąskę. Zjedz lekką przekąskę, aby poczuć chęć na kolację.

Kolacja

To najtrudniejsza rzecz, obiad powinien być wcześnie, najlepiej o 18:00. Dozwolone jest późniejsze zjedzenie kolacji, jeśli masz zwyczaj późnego kładzenia się spać, ale nie później niż o 22:00.

Na obiad dozwolone są te same dania, co na obiad, ale bez warzyw w puszkach i chleba. Sałatki doprawiamy kroplą oliwy z oliwek i sokiem z cytryny.

Podczas korzystania z tego systemu zaleca się stosowanie peelingu kawowego do ciała, aby skóra była jędrna. Spożywa się zwykłą kawę mieloną i pod prysznicem nakłada się ją wraz z żelem na ciało. To doskonały masaż, skóra jest ujędrniona i napięta, ponieważ podczas odchudzania może stać się wiotka.

Aby pozbyć się rozstępów na skórze, Ekaterina Mirimanova zaleca stosowanie mumiyo. A dla najlepszego efektu diety - obowiązkowa gimnastyka lub inne sporty.

Recenzje diety Minus 60 są zawsze pozytywne. Kto wypróbował tę metodę na sobie i osiągnął rezultaty, nie poprzestaje na tym. System Minus 60 staje się sposobem na życie, a nie dietą. Grupy są tworzone w sieciach społecznościowych, w których uczestnicy wspierają się nawzajem, dzielą się przepisami i chwalą się wynikami. Zachęcamy do komunikacji z nowicjuszami, dyskusja na temat zdjęć przed i po odchudzaniu.