Dieta ogórkowa

Dieta ogórkowa jest najtrudniejsza do starzenia , ponieważ uważana jest za najbardziej rygorystyczną. Z jego pomocą można odmłodzić i wygładzić skórę w 1 tydzień, schudnąć kilka kilogramów i „oczyścić” stawy, jelita i nerki - co jest bardzo korzystne dla organizmu.

Ogórki są bardzo przydatne , ponieważ zawierają 95% ustrukturyzowanej, tzw. „żywej” wody, zawierają witaminy z grupy B i witaminę C, niewielką ilość białek i węglowodanów, wiele pierwiastków śladowych oraz kwasy organiczne. Ponadto ogórki zawierają kwas tartronowy, który hamuje przemianę węglowodanów w tłuszcze.

Ogórki mają pozytywny wpływ na trawienie , normalizują równowagę wodno-solną i kwasowo-zasadową organizmu ludzkiego i są bardzo przydatne dla zębów, dziąseł i skóry. Przydaje się codzienne przecieranie skóry szyi i twarzy ogórkiem - sok z ogórka doskonale nawilża i odżywia skórę. Dieta ogórkowa oparta jest na tych właściwościach ogórków.

Zaleca się całkowite unikanie soli podczas tej diety , ponieważ ogórki pomagają usuwać wodę z organizmu, a sól zapobiega temu, zatrzymując wodę. Do sałatek z ogórków najlepiej przyprawiać sok z cytryny.

Popularne są następujące opcje diety ogórkowej.

Opcja nr 1:
Pokrój ogórki, dopraw je niskotłuszczową kwaśną śmietaną lub kefirem, dodaj więcej zieleniny i zjedz tę sałatkę 3-5 razy w ciągu dnia. Nie ma przeciwwskazań do spożywania 1 kromki chleba żytniego lub zbożowego 3 razy dziennie z sałatką.

Opcja nr 2:
Jest około 400g świeżych ogórków pięć razy dziennie i dodatkowo 2 razy dziennie jedz 1 jajko na twardo.

Opcja nr 3:
W ciągu dnia musisz jeść pół kilograma pomidorów i półtora kilograma ogórków, równomiernie rozprowadzając taką ilość warzyw na 5-6 posiłków. Dozwolone jest zarówno samodzielne spożywanie warzyw, jak i przygotowanie z nich sałatki, doprawiając ją słonecznikiem, a najlepiej oliwą, oliwą lub sokiem z cytryny. Możesz zjeść kolejne 100 g chudego twarogu raz dziennie, 2-3 godziny przed snem.

Menu wszystkich powyższych opcji dla tej diety jest wskazane przez 1 tydzień i pozwala usunąć od 2 do 4 kilogramów nadwagi. Eksperci nie zalecają trzymania się tego dłużej niż tydzień.