Dieta pitna

Płynne jedzenie jest podstawą diety pitnej. Dieta pitna polega na piciu płynów w przypadkach takich jak pragnienie i głód, co pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów, znacznie zmniejszy objętość żołądka i oczywiście oczyści organizm ze szkodliwych nagromadzeń.

Istota diety pitnej

Czas trwania tej diety wynosi 30 dni. Przez cały ten czas radzimy zrezygnować z pokarmów stałych. Przestrzegając diety pitnej, dopuszcza się spożywanie sfermentowanego mleka i produktów mlecznych, bulionów warzywnych i drobiowych, a także wody mineralnej, naturalnych soków, kawy, herbaty i kakao. Ponadto codziennie będziesz musiał wypijać co najmniej 1,5 litra wody, w przeciwnym razie dieta pitna nie będzie tak skuteczna, jak jest w rzeczywistości.
Aby uchronić organizm człowieka przed utratą niezbędnych składników, konieczne jest włączenie do diety kompleksu witamin i minerałów. Szczególną uwagę należy zwrócić na regularność stolca i, jeśli to konieczne, rozpocząć przyjmowanie środków przeczyszczających i lewatyw. To bardzo ważna kwestia, gdyż dzięki codziennemu wypróżnianiu z organizmu usuwane są szkodliwe substancje, w szczególności toksyny.
W pierwszych dniach diety pitnej prawie każdy pacjent myśli o tym, jak coś przeżuć. Wynika to przede wszystkim z chęci jedzenia, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy. Główną cechą diety pitnej jest to, że pomaga osiągnąć imponujące wyniki, a taka dieta jest dozwolona tylko raz w roku.

Jak zrobić zdrowe koktajle?

W okresie diety pitnej koktajle staną się dla Ciebie prawdziwym zbawieniem. Mieszając różne składniki urozmaicasz swoją dietę i nasycasz swój organizm wieloma korzystnymi składnikami. Dietetycy oferują swoim pacjentom kilka przepisów na koktajle.

  1. Ubij 500 ml naturalnego soku jabłkowego, 500 ml niskotłuszczowego kefiru i małą szczyptę cynamonu w blenderze.
  2. Przygotuj osobno świeżo wyciśnięty sok z jednej pomarańczy i ananasa. Następnie wymieszaj to wszystko i, jeśli to konieczne, dodaj wodę lub kilka kostek lodu.
  3. Wymieszaj soki z mandarynki, grejpfruta, pomarańczy i cytryny. Dodaj listek mięty do koktajlu dla smaku i trochę lodu.

Wyniki diety alkoholowej

W ciągu pierwszych 10 dni stosowania diety pitnej oczyszczane są puste narządy ciała, w wyniku czego na języku pojawia się płytka nazębna. Aby go usunąć, musisz regularnie używać szczoteczki do zębów. Przez następne 10 dni organizm oczyszcza gęste narządy: nerki i wątrobę, a na ostatnim etapie diety pitnej oczyszcza się na poziomie komórkowym.
Pierwsze efekty stosowania diety pitnej widoczne są u pacjenta już pod koniec pierwszego tygodnia. Poprawia się nastrój człowieka, zaczyna odczuwać lekkość swojego ciała, czego nie osiąga się poprzez utratę wagi, ale wraz z pojawieniem się nadmiaru energii w ciele.

Korzyści z diety pitnej

Przestrzeganie diety pitnej doprowadzi do oczyszczenia organizmu człowieka z toksyn i toksyn, a także z nadmiaru tkanki tłuszczowej. W ciągu miesiąca osoba może stracić od 10 do 15 kilogramów nadwagi.

Wady diety pitnej

Dieta na tej diecie jest dość surowa, dlatego aby osiągnąć najlepsze rezultaty, pacjent musi mieć dużą siłę woli. Ponadto żywność wymieniona powyżej nie zawiera wszystkich minerałów i witamin, których dana osoba potrzebuje. W okresie stosowania diety lekarze zalecają przyjmowanie odpowiednich suplementów i kompleksów witaminowych. Konieczne jest bardzo płynne opuszczenie tej diety, w przeciwnym razie organizm odrzuci ciężki pokarm już pierwszego dnia po diecie. Co najważniejsze, aby zapobiec niepożądanym efektom, przed rozpoczęciem diety pitnej zaleca się skonsultowanie się z lekarzem specjalistą.