Dieta pomarańczowa

Od czasów starożytnych pomarańcza słynie ze swoich właściwości dietetycznych, a jej skórka i miąższ są nasycone aromatycznymi substancjami o właściwościach bakteriobójczych. Pomarańcza zawiera znaczną ilość witaminy C, a jej częste stosowanie znacznie poprawia kondycję skóry i włosów. Ponadto pomarańcza jest doskonałym lekarstwem na przeziębienia.

Przejdźmy więc do diety pomarańczowej. Przeznaczony jest na trzy tygodnie, podczas których osoba będzie musiała zjeść co najmniej kilogram pomarańczy dziennie, nasycając w ten sposób swoje ciało dużą ilością pierwiastków śladowych i witamin.

Większość dietetyków zaleca tę dietę swoim pacjentom, ponieważ jest bardzo lekka i skuteczna. Cała dieta pomarańczowa polega na tym, że nie ma określonego menu, to znaczy osoba nie je śniadania, obiadu ani kolacji. W ciągu jednego dnia musi jeść tyle jedzenia, ile ma jego dieta i nie więcej. W zależności od gustu i pragnień pacjenta, produkty można łączyć i łączyć.

 

Cotygodniowe menu z dietą pomarańczową

Przez pierwszy tydzień diety pomarańczowej trzeba codziennie jeść dwa jajka na twardo, kilogram pomarańczy i pić dwa litry wody pitnej, nadal można pić wodę mineralną. Pierwszy tydzień pomarańczowej diety dla człowieka jest bardzo trudny, ale bardzo ważny. Podczas całego procesu odchudzania upewnij się, że tak dużo pomarańczy nie wywołuje u Ciebie reakcji alergicznej, w przeciwnym razie będziesz musiał wstrzymać cały proces.

W drugim tygodniu tej diety nic się dla Ciebie nie zmienia, a dodatkowo musisz codziennie spożywać dwa litry wody i 1 kilogram pomarańczy. Jedyne, co w tym okresie dietetycy zalecają wprowadzenie do diety niesolonej owsianki, najlepiej gryki.

Pomimo tego, że przez pierwsze dwa tygodnie Twój organizm jest już przyzwyczajony do spożywania samych pomarańczy, trzeci tydzień nadal będzie trudny i trudny. Będziesz musiał nadal spożywać jeden kilogram pomarańczowych owoców i dwa litry wody pitnej dziennie. Do tych produktów można dodawać dowolne inne warzywa i owoce, zarówno surowe, jak i gotowane.

Wyniki trzech tygodni diety pomarańczy

Przestrzeganie tej diety obejmuje pozbycie się 9 kg lub więcej, czyli 3 kg tygodniowo. Lekarze zapewniają każdego, kto chce schudnąć, że pomarańcze są bardzo skuteczne w odchudzaniu. Najważniejsze jest utrzymanie osiągniętego wyniku, ponieważ częste stosowanie diety pomarańczowej jest przeciwwskazane przez lekarzy ze względu na niską zawartość kalorii.

Ekspresowa dieta pomarańczowa

Ta opcja jest idealna dla osób, które potrzebują trochę wyretuszować swoją sylwetkę w krótkim czasie. Ta wersja diety pomarańczowej jest przeznaczona tylko na trzy dni, ale mimo tak krótkiego okresu daje efekty.

Przykładowe menu na jeden dzień

Na śniadanie zaleca się spożywanie jednej małej pomarańczy lub 100 ml soku pomarańczowego, 1 jajka na miękko lub 100 gramów płatków otrębów i 1 grzanki z białego chleba.
Na obiad możesz przygotować sobie gotowaną fasolę, gotowane buraki lub sałatkę składającą się ze 150 g zielonych liści sałaty i 50 g solonego łososia, 1 szklanki jogurtu lub 50 g niskotłuszczowego sera i 1 pomarańczy.

Na obiad najlepiej ugotować wątróbkę, pieczarki, gotowanego kurczaka, chudą wieprzowinę lub jagnięcinę. Pamiętaj, aby zjeść 1 pomarańczę i wypić 125 g niskotłuszczowego jogurtu.

Dzięki temu w trzy dni tej diety całkowicie oczyścisz jelita ze szkodliwych substancji, organizm pozbędzie się nadmiaru płynów, a obrzęki ustąpią.