Dieta selera

Bardzo łagodna i skuteczna dieta z selera. Jest na diecie niskokalorycznej. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że procesy wymiany są aktywowane dzięki zupom - to zasługa symulującego działania tego magicznego naczynia. Jeśli dokonałeś wyboru i dieta zupa selerowa Ci odpowiada, pamiętaj, aby spożywać zupę nie mniej niż trzy razy w ciągu dnia. To właśnie przyczynia się do aktywnej utraty wagi. Rezultaty będą znacznie lepsze niż całkowita abstynencja od jedzenia. Więc przygotuj się na utratę około 1,5 kilograma dziennie.

Obiecujące, prawda? Ale nie przesadzaj i nie siedź na nim dłużej niż dwa tygodnie. Wszystko w porządku, inaczej możesz sobie zrobić krzywdę. A po krótkiej przerwie możesz ją wznowić i kontynuować transformację. Utrata wagi nawet o 7 kilogramów będzie normą w ciągu dwóch tygodni.

Dzięki diecie zupy selerowej Twój organizm zacznie się aktywnie oczyszczać, a Ty zauważysz zauważalną poprawę samopoczucia. To niesamowite warzywo korzeniowe posiada takie właściwości ze względu na ogromną ilość witamin w swoim składzie oraz obecność kwasów szczawiowego, masłowego i octowego. Inną wyraźną zaletą selera jest obecność sodu. Odmawiając soli, nie będziesz zagrożony niedoborem tego pierwiastka, a twoje naczynia będą bezpieczne. Jaki jest sekret diety zupy selerowej? I nie ma tajemnicy, ma po prostu wyraźny efekt odmłodzenia. A każda kobieta chce być młoda. A dla mężczyzn seler ma również przyjemną właściwość - wzrost siły działania. Od czasów starożytnych uważany był za zioło męskie.

Korzyści zdrowotne dotyczące selera:

 • poprawia pracę serca i naczyń krwionośnych;
 • pomaga w leczeniu zaparć i wszelkich problemów z pracą żołądka i jelit;
 • aktywnie redukuje wagę, usprawnia wszystkie procesy metaboliczne w organizmie;
 • zapobiega odkładaniu się soli, oczyszcza limfę, wątrobę i nerki z nagromadzonych toksyn;
 • normalizuje układ nerwowy;
 • pozbądź się nadmiaru płynów;
 • pomaga obniżyć poziom glukozy we krwi, zmniejszając w ten sposób ryzyko chorób układu hormonalnego.

Musisz przestrzegać tej diety dokładnie przez 14 dni, w przeciwnym razie wynik nie jest gwarantowany. Ale uwierz mi - nie pożałujesz!

Aby rozpocząć dietę, najpierw przygotuj zupę selerową według specjalnego przepisu.

Pierwsza opcja robienia zupy

Produkty:

Bierzemy korzeń selera (200 gramów), małą płoć kapusty, 600 gramów marchwi, cebulę (6 sztuk), dwa kawałki zielonej papryki sałatkowej, 400 gramów fasolki szparagowej, trochę zieleni, 5-6 pomidorów i sok pomidorowy ( półtora litra).

Jak gotować:

Seler drobno posiekaj i wyślij na patelnię z wszystkimi warzywami, a wszystko to polej sokiem pomidorowym. Powinien pokrywać wszystkie warzywa, w razie potrzeby rozcieńczyć wodą, tylko trochę. Następnie należy gotować przez dziesięć minut na dużym ogniu, po czym pod zamkniętą pokrywką gotujemy na wolnym ogniu na taką samą ilość, ale już na mniejszym ogniu.

Druga opcja robienia zupy

Produkty:

Gotuje się w czystej wodzie. Potrzebujesz trzech litrów wody. Skład produktów jest zbliżony do kapuśniaka, tylko z dodatkiem selera. Bierzemy cebulę, pomidory (2 sztuki), sałatę paprykę według uznania i przyprawy do smaku.

Gotowanie zajmuje około kwadransa

Produkty zabronione w diecie selera: alkohol, wszelkie napoje gazowane, cukier, produkty mączne, żywność gotowana na tłuszczu lub z dużą zawartością produktu.

Dieta selera:

Codziennie jedz gotowaną zupę. Reszta produktów jest dodatkiem.

 • 1 dzień: owoce - wszystkie rodzaje oprócz bananów. Pij najlepiej oczyszczoną wodę.
 • 2. dzień: preferowane są zielone warzywa (sałata, ogórek). Ale unikamy wszelkich odmian roślin strączkowych. Wieczorem można upiec ziemniaki, ale tylko jeden kawałek.
 • Dzień 3: Dozwolone są wszystkie owoce i warzywa z wyjątkiem ziemniaków. Ze względu na dużą ilość skrobi i prostych węglowodanów.
 • 4 dzień: owoce i warzywa, trochę mleka i mały banan.
 • Dzień 5: ugotuj chudą wołowinę i posyp pomidorem.
 • Dzień 6: Preferuj warzywa liściaste i chudą wołowinę.
 • 7. dzień: zrób świeży sok, ugotuj ryż i zjedz go z warzywami.

A potem możesz wybrać dzień, który najbardziej Ci odpowiada

Dieta zupy selerowej nie jest tego warta, ale dodawanie jej do zwykłej diety nie jest zabronione.

Recenzje diety selera

Nie spotkaliśmy się jeszcze z negatywnymi recenzjami na jej temat. Mamy nadzieję, że nie. Dosłownie w ciągu pierwszych siedmiu dni możesz stracić pięć kilogramów. I pomimo monotonii diety na liście produktów nie powoduje uczucia głowy i złego samopoczucia. Rezultat pozostanie z Tobą przez długi czas. Uwierz mi, po takiej diecie dobrowolnie przez długi czas zrezygnujesz z pokarmów zawierających tłuszcze. Będziesz mile zaskoczony swoją energią i dobrym humorem.

Nie wahaj się skonsultować się z lekarzem, zadbaj o swoje zdrowie.