Dni postu w celu utraty wagi

Dni postu są bardzo korzystne dla naszego zdrowia, ponieważ przy ich pomocy oczyszczamy się z nagromadzonych w organizmie szkodliwych substancji. Cóż, w drugim dniu oczywiście nie będziesz w stanie doprowadzić się do idealnej kondycji, ale z czasem zauważysz dramatyczne zmiany. Ale mimo to są chwile, na które dni postu wpłyną natychmiast i skutecznie.

Dieta na czczo

Jeśli masz niewielką ilość zbędnych kilogramów i jesteś całkowicie pewien, że diety niskokaloryczne są absolutnie nieskuteczne, dietetycy na całym świecie radzą Ci, aby odciążyć organizm. W takie dni pomagasz spalić własne zapasy tłuszczu. Aktywowane są również procesy metaboliczne i rozpoczyna się aktywna eliminacja toksyn.

Takie diety mają na celu takie główne cele - łagodny reżim dla dotkniętych narządów, ułatwiający ich pracę i wykonywanie podstawowych funkcji, pomagający w normalizacji metabolizmu, oczyszczający organizm z nagromadzonego brudu i wody, redukujący tkankę tłuszczową oraz zwiększający efektywność diety.
Oferujemy do wyboru kilka rodzajów dni postu.

Dzień postu na wodzie

Ta opcja jest obecnie najtrudniejsza, ale jednocześnie jej skuteczność jest najwyższa. Nie wymaga marnowania zasobów materialnych, ale będziesz potrzebować siły woli i maksymalnej cierpliwości. W zasadzie taki dzień postu jest podobny do zwykłego dnia postu. Dlatego przed rozpoczęciem dokładnie rozważ zalety i wady. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, lepiej nie zaczynać.

W rzeczywistości przeprowadzenie takiego rozładunku na wodzie jest elementarne. Wystarczy pić tylko wodę przez cały dzień. Konieczne jest używanie wysokiej jakości wody ze źródeł mineralnych i niekoniecznie gazowanej. Jeśli nie, możesz użyć rozmrożonego. Pod względem jakości nie jest gorzej. W ciągu dnia musisz wypić co najmniej dwa i pół litra takiej wody.

Jeśli chcesz szybko i skutecznie schudnąć, w dniu postu na wodzie nie ma konkurentów. W ciągu zaledwie jednego dnia można schudnąć nawet o dwa i pół kilograma (ale średnia dla kobiet to zwykle jeden kilogram). Ale nie przesadzaj. Wskazane jest wykonywanie tego nie częściej niż raz na siedem dni. Zadbaj też o swoje odżywianie bezpośrednio przed i po dniu postu. Spróbuj zjeść kolację z niskokalorycznym jedzeniem poprzedniego wieczoru, ale po wyładowaniu nie spiesz się do fast foodów. Stopniowo wracaj do swojej zwykłej diety.

Dzień postu na kefirze

Zalety:

Takie rozładowanie nie jest trudne dla organizmu. A to naprawdę duży plus. Cóż, opcjonalnie, monitoruj swój stan pod kątem tolerancji mono-diet, na wypadek gdybyś zdecydował się je wypróbować. Nie zapomnij również o tak użytecznych właściwościach tego napoju, jak: hamowanie procesów gnilnych w jelitach i eliminacja produktów rozpadu w wyniku metabolizmu. Wpływa również pozytywnie na proces trawienia, co przejawia się brakiem uczucia ciężkości w jamie brzusznej, poprawą kolorytu skóry oraz przy wystąpieniu reakcji alergicznych niweluje ich objawy. Dosłownie w ciągu sześćdziesięciu minut kefir jest wchłaniany przez organizm w 99 procentach.

Wady:

Ta sekcja dotyczy głównie tylko tej kategorii osób, które mają reakcje alergiczne na produkty mleczne lub mają słabą tolerancję na ten konkretny produkt. W rezultacie mogą wystąpić wzdęcia, uczucie ciężkości i ból.

Menu dnia postu

Aby spędzić dzień na czczo na kefirze, potrzebujesz około półtora litra kefiru, koniecznie beztłuszczowego. Całość należy podzielić na pięć równych porcji. Ważnym czynnikiem przy wyborze kefiru jest jego naturalność i „poprawność”. Nie pij świeżego kefiru. Ze względu na zwiększoną ilość gazów może wystąpić biegunka. Ale nie powinien trwać dłużej niż trzy dni, ponieważ w tym przypadku już przyczyni się do zaparć

Dni postu - recenzje

Maria
Witaj! Jestem dietetykiem i polecam Ci stosować dni postu. A zwłaszcza jeśli planujesz w przyszłości stosować dietę mono, jest to okazja, aby sprawdzić swoją wytrzymałość. Po spędzeniu dnia na takim wyładowaniu od razu zrozumiesz, jak Twoje ciało reaguje na takie zmiany i jak reaguje na obecność tylko jednego produktu spożywczego. A w przypadku udanego doświadczenia możesz ze spokojem uciec się do diety mono. Radzę również stosować dietę mleczną, aby uzyskać doskonałe rezultaty.

Sophia
Z własnego doświadczenia sprawdziłem, że połączenie dni postu z oczyszczaniem prowadzi do wysokich wyników. Efekt na twarzy jest prosty i natychmiastowy. Można pozbyć się nie jednego, ale trzech kilogramów. Więc nie bój się, oczyść się, rozładuj i bądź zdrowy!