Jak schudnąć po porodzie

Kobiety, które niedawno zostały mamami, dosłownie kilka tygodni po porodzie, dążą do powrotu do poprzednich form, niestety nie wszystkie z nich są w stanie szybko schudnąć po porodzie. Często zdarza się, że po urodzeniu dziecka kobieta nie tylko nie może zrzucić zbędnych kilogramów, ale też szybko je przybiera. Jest kilka powodów.

Prawidłowa codzienna rutyna

Jednym z najczęstszych błędów jest zła dieta mamy. Kiedy dziecko nie śpi, kobieta całkowicie mu się poświęca. Jednocześnie nie spieszy się z jedzeniem na czas, zostawiając to na później. Gdy tylko dziecko zasypia, matka idzie do lodówki i próbuje jeść na stałe, z reguły w nocy, co jest szczególnie szkodliwe dla ciała i szczupłości. Tak więc pogrążona w kłopotach kobieta nie zauważa, że ​​jej waga stopniowo rośnie. Dieta po porodzie jest taka, że ​​mama powinna jeść z dzieckiem - 4-5 razy dziennie, małymi porcjami. Nawet jeśli dziecko jest niespokojne, można znaleźć 10 minut na jedzenie.

Kolejnym błędem popełnianym przez "oszczędne" matki jest jedzenie po dziecku. To często staje się przyczyną pojawienia się dodatkowych kilogramów.

Prawidłowe odżywianie

Nierzadko kobiety karmiące piersią próbują spożywać pokarmy bogate w tłuszcz w nadziei na poprawę jakości mleka matki. Jednak może również prowadzić do nadwagi. Dziecko potrzebuje pożytecznych mikroelementów i witamin, a nie potrzebuje dodatkowych kalorii.

Zadając pytanie, jak schudnąć po porodzie, karmiące piersią kobiety powinny pamiętać, że odpowiadają nie tylko za własną dietę, ale także za odżywianie dziecka, dlatego dietetycy nie radzą przechodzić na ścisłą dietę po porodzie. Białka, żelazo i wapń muszą być obecne w codziennej diecie matki. Ten ostatni występuje w wystarczających ilościach w rybach i produktach mlecznych. Źródłem białka są rośliny strączkowe, orzechy i mięso. Jajka, pełnoziarnisty chleb, wątróbka i owoce morza pomogą uzupełnić zapasy żelaza w organizmie.

Zalety chodzenia

Często matki, myśląc o tym, czy można schudnąć po porodzie, zaniedbują spacery. Dość często można obserwować, jak kobiety z wózkami zbierają się w najbliższym sklepie, aby porozmawiać, podzielić się radościami i doradzić sobie nawzajem. Chodzenie z dzieckiem nie powinno być obowiązkiem, ale doskonałą okazją do zadbania o sylwetkę. Nie jest tajemnicą, że chodzenie na wyścigi jest szczególnie korzystne dla utraty wagi. Godzina energicznego marszu spala tyle kalorii, ile 2-3 godziny ćwiczeń na siłowni. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że buty do chodzenia powinny być wygodne, a chodzenie intensywne.

Doskonałą gimnastyką, która pomaga schudnąć po porodzie, jest noszenie dziecka w kangurze. Może pomóc rozwinąć dobrą postawę, wzmocnić mięśnie pleców i stopniowo schudnąć.

Aby pozbyć się zbędnych kilogramów po porodzie, pomoże joga na odchudzanie . Według opinii matek ta metoda jest jedną z najbardziej skutecznych i nieszkodliwych w okresie karmienia.