Jak schudnąć w tydzień

Nawet ci, którzy nie mają żadnych specjalnych problemów z wagą, wcześniej czy później, mogą znaleźć się w sytuacji, w której muszą schudnąć w ciągu tygodnia. Z reguły taka pilność jest konieczna przed szczególnymi wydarzeniami w życiu: ślubem, ukończeniem szkoły, pierwszą randką. Właśnie w takich momentach musisz wyglądać idealnie. Ale, jak wiesz, takich diet nie należy szczególnie ponosić, gwałtowna utrata wagi jest rodzajem stresu dla każdego organizmu. Zastanówmy się więc, jak możesz schudnąć w ciągu tygodnia bez szkody dla zdrowia.

Podstawowe zasady w walce z otyłością

Marząc o zrzuceniu kilku dodatkowych kilogramów, przede wszystkim trzeba mieć pozytywne nastawienie i wiarę w osiągnięcie celu. Bez względu na to, jak trudno jest uspokoić apetyt, bez względu na to, jak trudno jest oprzeć się pokusie „uwolnienia się”, musisz pomyśleć o tym, jak dumny będziesz, gdy powiesz swoim znajomym, jak szybko schudnąć w ciągu tygodnia.

Oprócz tego ważne jest ograniczenie spożycia tłuszczu i przestrzeganie zasad diety niskowęglowodanowej .

Jak schudnąć w tydzień bez korzystania z kalkulatora kalorii? Musisz nauczyć się liczyć kalorie. Gdy wartość energetyczna spożywanego pożywienia przekracza wydatek kalorii w ciągu dnia, pozbycie się tych zbędnych kilogramów jest praktycznie niemożliwe. Dla niektórych liczenie może sprawiać pewne trudności, ale to tylko na początku. Podczas diety odchudzającej nie powinieneś spożywać więcej niż 500 kalorii dziennie w tygodniu.

Jak każda dieta ekspresowa utrata masy ciała w siedem dni wiąże się ze zwiększeniem spożycia płynów, ale bez gazów. W te dni nie należy dopuszczać do spożywania takich napojów jak kwas chlebowy czy lemoniada. Z menu należy również wykluczyć napoje alkoholowe. Wypij szklankę wody przed każdym posiłkiem, aby szybciej poczuć się pełnym.

Jak prawidłowo schudnąć w tydzień?

Jeśli chcesz schudnąć w ciągu tygodnia, powinieneś przestrzegać prostej zasady - jedz w małych porcjach, ale często. Po szóstej wieczorem musisz całkowicie przestać jeść. Możesz jednak pić zieloną herbatę na odchudzanie.

Ważną rolę w walce z nadwagą odgrywa przygotowanie menu. Bardzo ważne jest również, aby zminimalizować użycie soli do gotowania. Na tej zasadzie powstaje jeden z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych systemów żywieniowych - dieta japońska. Jak schudnąć w tydzień, jeśli nie masz dni postu? Są niezbędne podczas 7-dniowej utraty wagi. Dietetycy zalecają spożywanie jabłek lub kefiru jako produktów na post, w zależności od preferencji. Możesz jednak ustawić jednodniową mono-dietę nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

Podczas gdy myślisz o tym, czy możesz schudnąć w tydzień, większość osób płci pięknej, która chce, aby o każdej porze roku było nie do odparcia, z wielkim powodzeniem stosuje wszystkie opisane powyżej zasady szybkiego odchudzania.

Należy zauważyć, że przy każdej diecie, w tym diecie 7-dniowej, należy zwrócić należytą uwagę na bieganie w celu utraty wagi i inną aktywność fizyczną.