Jak usunąć podwójny podbródek

Dla wielu kobiet podwójny podbródek to duży problem. Co więcej, podwójny podbródek nie zawsze kojarzy się z nadwagą - przyczyną jego pojawienia się jest także to, że wraz z wiekiem osłabiają się mięśnie twarzy, a tym samym podskórny tłuszcz „skrada się” w dół. Również wystąpienie podwójnego podbródka może sprowokować ... szybką utratę wagi. Dlatego też lekarze zalecają stopniowe odchudzanie na umiarkowanych i zdrowych dietach, takich jak właściwe odżywianie w celu utraty wagi lub dieta śródziemnomorska

Ale nadal - jak pozbyć się podwójnego podbródka? Ta kwestia niepokoi wiele kobiet na całym świecie, a powolna utrata wagi nie jest tutaj panaceum, ponieważ pozbycie się podwójnego podbródka jest trudnym i żmudnym procesem, w którym po prostu potrzebne jest zintegrowane podejście.

Prawidłowe odżywianie

Dla tych, którzy są zainteresowani dietetykami, jak usunąć podwójny podbródek, lekarze zalecają wykluczenie z diety soli i innych pokarmów, których nadmierne spożycie może powodować obrzęki, a także alkohol. Zdrowa dieta powinna opierać się na pokarmach bogatych w błonnik (warzywa i owoce) oraz pokarmach bogatych w wapń (produkty mleczne). Ponadto lekarze zalecają włączenie do diety ryb, a także orzechów i suszonych owoców małe ilości.

Maski domowe

Kosmetolodzy zalecają wykonanie różnych maseczek napinających w tym miejscu, aby pozbyć się podwójnego podbródka - glony, błoto, glinka ... Dobre rezultaty daje domowa maska ​​drożdżowa. Aby go przygotować, należy dokładnie zagnieść łyżkę drożdży piekarskich (nie instant) w 2 łyżkach mleka, powstałą papkę pozostawić na pół godziny, a następnie po wymieszaniu powstałej mieszanki drewnianym patyczkiem nałożyć maskę na brodę. Na wierzchu należy założyć bandaż z gazy, maskę pozostawić do całkowitego stwardnienia.

Ćwiczenia z podwójnym podbródkiem

Jednak na liście skutecznych sposobów wyeliminowania podwójnego podbródka być może ćwiczenia nadal zajmują pierwsze miejsce. Zaledwie kilka prostych ćwiczeń pomoże ci zauważalnie zacieśnić skórę, najważniejsze jest regularne poświęcanie czasu na robienie tego bez pomijania zajęć. Usiądź przy stole i oprzyj łokcie na jego powierzchni, opierając brodę dłońmi. Uciskaj dłonie brodą przez około dziesięć sekund, następnie zrelaksuj się przez 3-5 sekund i powtórz ćwiczenie. Zalecanych jest łącznie piętnaście lub więcej powtórzeń.

Ćwiczenie Mokry ręcznik jest również skuteczne, do którego potrzebny jest długi bawełniany ręcznik. Namocz go w zimnej wodzie i wykręć, jeden koniec weź prawą rękę, a drugi lewą. Wsuń ręcznik pod brodę, tak aby przylegał do skóry, a następnie rozluźnij się. Ćwiczenie należy powtarzać co najmniej dziesięć razy i codziennie.

Ponadto podczas nakładania kremu do twarzy zaleca się lekkie poklepywanie brody wierzchem dłoni.

Jeśli uważnie zastosujesz się do wszystkich zaleceń dotyczących podwójnego podbródka, za tydzień zauważysz pierwsze zmiany: owal twarzy stanie się zauważalnie wyraźniejszy, a podwójny podbródek wyraźnie się zmniejszy.