Kąpiele terpentynowe

Tak się złożyło, że terpentyna nieco straciła na popularności. Wcześniej terpentyna była sprzedawana błyskawicznie w aptekach, ponieważ jest niedrogim i skutecznym środkiem na poprawę sylwetki.

Nowe jest dobrze zapomniane stare. Można więc powiedzieć o terpentynie. Teraz ta substancja znów zyskuje na popularności. Terpentyna doskonale zwalcza złogi tłuszczu, poprawia stan skóry, oczyszcza i odmładza organizm.

Właściwości terpentyny:

 1. Poprawia krążenie krwi;
 2. Przyspiesza metabolizm;
 3. Zmniejsza apetyt;
 4. Wspomaga usuwanie toksyn i toksyn z organizmu;
 5. Wzmacnia całe ciało;
 6. Aktywuje procesy regeneracji organizmu.

Terpentyna to mieszanka olejków eterycznych z drzew iglastych. Posiada właściwości właściwe tym olejkom. Terpentyna używana jest do okładów i kąpieli. Kąpiele terpentynowe mogą zwielokrotnić efekt ćwiczeń fizycznych, wzmocnić aparat więzadłowy, aktywować organizm i dodać wigoru.

Używanie terpentyny

Terpentyna była kiedyś integralną częścią leczenia uzdrowiskowego. Kąpiele terpentynowe stosowano głównie do leczenia stawów i kręgosłupa. Terpentyna była używana w leczeniu otyłości, ale metoda ta nigdy nie zyskała zasłużonej sławy.

W sanatoriach i oddziałach fizjoterapii szpitali zabiegi wykonywane są z użyciem terpentyny. Łazienki z terpentyną mogą konkurować z kąpielami perełkowymi, sosnowymi i jodowo-bromowymi.
Terpentyna jest łatwo dostępna w aptekach. Instrukcje zawsze wskazują dawkę wymaganą do uzyskania efektu leczniczego i terapeutycznego. Nie przekraczaj określonej stawki. Terpentyna jest silną substancją; w przypadku przedawkowania mogą wystąpić alergie, podrażnienia i zaczerwienienia tkanek. Terpentyna wyszczuplająca jest połączona z odchudzającym joggingiem. Jest to szczególnie przydatne dla początkujących, aby wziąć kąpiel po biegu: siła wraca, a nogi nie bolą.

Przeciwwskazania do kąpieli terpentynowych:

 1. Niektóre choroby układu sercowo-naczyniowego (zawał mięśnia sercowego, niewydolność serca, dusznica bolesna, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca);
 2. Stroke;
 3. Żylaki i zakrzepowe zapalenie żył;
 4. Choroby zakaźne i skórne;
 5. gruźlica płuc;
 6. Alergia na składniki terpentyny, skóra wrażliwa;
 7. Naruszenie integralności skóry.

Kąpiele terpentynowe w domu - łatwe i skuteczne. Tylko dwie lub trzy sesje fitness tygodniowo, a następnie kąpiel terpentyna. Eksperci nie zalecają dawania się ponieść kąpielom terpentyny. Codzienne korzystanie z takich kąpieli przez długi czas nie będzie korzystne. Stała stymulacja krążenia negatywnie wpływa na mięsień sercowy. Terpentynę można zastąpić olejkiem z igieł sosnowych lub ekstraktem sosnowym do kąpieli.

Recenzje kąpieli terpentynowych wyszczuplających:

Znakomity efekt połączenia kąpieli terpentynowych i fitness. Po ćwiczeniach w domu zamiast prysznica można po prostu wziąć terpentynę. Terpentyna, pomimo ostrego zapachu sosny, ułatwia oddychanie i prowadzi do szybkiej regeneracji mięśni. Podczas pierwszej kąpieli lepiej zmniejszyć stężenie terpentyny. Podczas kąpieli często występuje lekkie pieczenie. Terpentyna doskonale oczyszcza pory i pozostawia skórę gładką i matową.