L-karnityna

Nie tak dawno zaczęto stosować L karnitynę na odchudzanie. Zazwyczaj ten aminokwas jest stosowany jako suplement diety dla sportowców. Obecnie dostępnych jest wiele suplementów karnityny.

Co oznacza l-karnityna?

L-karnityna to aminokwas, przy udziale którego w organizmie zachodzą procesy trawienne. Mówiąc prościej, pomaga przekształcić tłuszcze w prostszą strukturę, która zostanie później wykorzystana jako energia. Karnityna może stymulować metabolizm tłuszczów w organizmie.

L-karnityna przynosi korzyści i szkodzi

Korzystne właściwości karnityny obejmują:

  1. Przyspieszenie metabolizmu, w szczególności przyspieszenie rozkładu tłuszczów;
  2. Działa stymulująco na regenerację tkanek. Dotyczy to szczególnie tkanki mięśniowej;
  3. Zwiększa efektywność aktywności fizycznej;
  4. Pozwala dłużej wytrzymać aktywność fizyczną;
  5. Rozszerza możliwości fizyczne (wytrzymałość).

Wady:

  1. Zwiększony apetyt;
  2. Może mieć negatywny wpływ na poważne choroby przewodu pokarmowego i nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy.

L-karnityna: recenzje

L-karnityna jest używana zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Najczęściej jest używany przez sportowców. Przy dwóch cyklach przyjmowania karnityny tracą 10 kilogramów. Średnio około 5 kilogramów ginie w 40 dni. Płynna karnityna zbiera najlepsze recenzje, tabletki są mniej skuteczne. Ale przy normalizowaniu wagi i utrwalaniu wyników pigułki są całkiem odpowiednie.
Ci, którzy brali l-karnitynę podczas intensywnego treningu zauważyli, że wydolność wzrosła, a obciążenie było łatwiej tolerowane. Powrót do zdrowia po ćwiczeniach jest szybszy.
Karnityna stosowana jest podczas aktywności fizycznej, bez której traci swoją skuteczność. Wśród tych, którzy po prostu używają karnityny do spalania tłuszczu, skutki odchudzania są bardzo niewielkie. To właśnie w grupie osób, które nie prowadzą energicznej aktywności fizycznej, karnityna zebrała negatywne recenzje.

Jak przyjmować L-karnitynę

Karnitynę najczęściej przyjmuje się rano i wieczorem lub przed ćwiczeniami. Jeśli karnityna jest w postaci płynnej. Zwykle w opakowaniu znajduje się miarka odpowiadająca 1 dawce leku. Rzadko lek jest pijany w 2 tabletkach na raz. Dawkowanie i częstotliwość stosowania zależy od aktywności fizycznej, ćwiczeń i odżywiania. Wśród suplementów diety dla sportowców można znaleźć wiele rodzajów karnityny. Najpopularniejsza jest l-karnityna z cynkiem. Karnityna jest często stosowana z witaminami i minerałami.
Aby uzyskać wysokie efekty, l-karnitynę należy łączyć z aerobikiem na odchudzanie, gimnastyką lub ładowanie .

Karnityna znajduje się w wielu produktach spożywczych, do których ludzie są przyzwyczajeni na co dzień. Nawet produkty dietetyczne zawierają karnitynę, występuje ona w produktach mlecznych, we wszystkich rodzajach mięsa, w rybach. Ale ilość l-karnityny w żywności spada wraz z obróbką cieplną.