Nasiona lnu na odchudzanie

Jeśli zdecydujesz się schudnąć delikatnie i stopniowo, wybierz odpowiednie ćwiczenia odchudzające i przestrzegaj na przykład dieta kaloryczna , zapewne będziesz się zastanawiać, jakie dary natury pomogą Ci przyspieszyć odchudzanie. W tym miejscu nie możemy nie wspomnieć o wspaniałym działaniu nasion lnu na utratę wagi.
Istnieje kilka prostych sposobów wykorzystania siemienia lnianego do utraty wagi. Wszystkie są dość proste i wymagają jedynie dodania dodatków do codziennego menu.

Leczniczy wywar z siemienia lnianego

Przygotuj magiczny wywar z nasion lnu, który pomoże Ci schudnąć. To proste: wlej 0,5 litra wrzącej wody na 1 łyżkę siemienia lnianego i gotuj tę mieszankę w rondlu przykrytym na małym ogniu przez półtorej do dwóch godzin. Powstały bulion schłodzić i pić trzy razy dziennie w szklance na pół godziny przed posiłkiem. Uważaj jednak i uważnie obserwuj swoje ciało - jak reaguje na nieznany wcześniej element menu? Nawet jeśli Twój organizm „z hukiem” przyjmował bulion z siemienia lnianego, nie zaleca się przyjmowania tego leku dłużej niż 10 dni. Po 10 dniach stosowania zaleca się zrobić taką samą przerwę, po której można wznowić stosowanie bulionu lnianego.

Nasiona lnu z kefirem

Codziennie wypij szklankę następującej mieszanki: wymieszaj 100 gramów kefiru z 1 łyżką stołową zmielonych nasion lnu. Następnie proporcję lnu w tej mieszance należy zwiększyć w celu utraty wagi: w drugim tygodniu dodać 2 łyżki mielonych nasion lnu do tej samej ilości kefiru, aw trzecim - 3 łyżki.

Dodaj siemię lniane do swoich potraw

I wreszcie, najłatwiejszy i najłatwiejszy sposób na odchudzanie z siemieniem lnianym: po prostu dodawaj mielone siemię lniane do posiłków przez cały dzień! W sumie dzienna ilość nasion lnu powinna wynosić 1 łyżkę stołową. Siemię lniane mielone można dodawać do płatków śniadaniowych i zup, posypać sałatkami lub jako drugą przyprawę. Sądząc po recenzjach w Internecie, które próbowały nasion lnu na odchudzanie, wiele osób uwielbia siemię lniane nie tylko dlatego, że pozwala łatwo i bez wysiłku schudnąć, ale także ze względu na jego wspaniały smak. Dla wielu ludzi siemię lniane pomaga nadać nowy, niezwykły smak długo nudnym potrawom, na przykład płatkom owsianym, gorąco „uwielbianym” przez każdego, kto traci na wadze.

Pamiętaj!

Pomimo wszystkich niewątpliwych zalet nasion lnu, nieprzyjemnie zaskoczyło to wielu, którzy stosowali len do odchudzania: opinie wskazują, że niektóre kobiety były bardzo zdenerwowane przeczyszczającym działaniem tego leku. Niestety, nic tu nie da się zrobić: w końcu siemię lniane było od dawna używane przez naszych przodków jako wspaniały środek „oczyszczający”. A jeśli twoje ciało postrzega siemię lniane zbyt „blisko serca”, a raczej nie do serca, a do zupełnie innego miejsca, to być może powinieneś poszukać innego sposobu na bezwysiłkowe odchudzanie. Cóż, tym, których organizm spokojnie, a nawet z radością przyjmuje siemię lniane, możemy życzyć przyjemnej i łatwej utraty wagi tylko przy pomocy tego wspaniałego daru natury - siemienia lnianego!