Odchudzająca Zupa Cebulowa

Fani różnych warzyw bez wątpienia mają szczęście - w końcu wiele różnych diet odchudzających zawiera w menu ich ulubione potrawy! Na przykład *** dieta marchewkowa ***, *** dieta warzywna *** lub dieta oparta na zupie cebulowej na odchudzanie, o której dziś opowiemy.

Dieta zupy cebulowej: informacje ogólne

Czas trwania diety zupy cebulowej to tydzień. W tym tygodniu zupa cebulowa stanie się głównym daniem w Twojej diecie, oprócz niej można jeść owoce, warzywa, nabiał, mięso, ryż. Z napojów dozwolona jest herbata i kawa bez cukru, a także oczywiście zwykła woda niegazowana. Alkohol i napoje gazowane są surowo zabronione.

Dieta na zupę cebulową: przeciwwskazania

Należy pamiętać, że menu dietetyczne zupy cebulowej zawiera wiele produktów bogatych w gruby błonnik, który może być niebezpieczny dla osób z chorobami przewodu pokarmowego. Ponadto należy pamiętać, że wiele osób nawet nie podejrzewa, że ​​ma określone choroby. Dlatego przed rozpoczęciem diety należy skonsultować się z lekarzem.

Zupa cebulowa: przepis

Aby ugotować zupę cebulową na odchudzanie, należy wziąć 2 zielone papryki, pęczek selera, 6 średniej wielkości cebul, małą główkę kapusty i kilka (do smaku) pomidorów. Po pokrojeniu wszystkich warzyw wlej je do rondla i zalej wodą. Doprowadź do wrzenia na dużym ogniu, gotuj przez około 10 minut, a następnie gotuj na wolnym ogniu do miękkości. Jeśli chcesz, możesz dodać trochę przypraw, soli lub kostki bulionu, ale powinieneś wiedzieć, kiedy przestać, ponieważ przyprawy mogą zwiększyć apetyt.

Dieta na zupę cebulową: menu

  • Zupa cebulowa powinna być Twoim głównym pożywieniem każdego dnia, ale możesz też uzupełniać ją różnymi produktami, każdego dnia inaczej.
  • Dozwolone są wszystkie owoce pierwszego dnia, z wyjątkiem winogron i bananów.
  • W drugiej - warzywa, w tym ziemniaki, które można jeść na surowo lub gotować lub duszone bez oleju.
  • Trzeciego dnia możesz jeść zarówno owoce, jak i warzywa, ale ziemniaki, w przeciwieństwie do drugiego dnia, są już zakazane.
  • Czwartego dnia dopuszcza się całą dietę trzeciego dnia, do której można również dodać kilka bananów i szklankę chudego mleka.
  • Piątego dnia można uzupełnić zupę cebulową chudą gotowaną wołowiną (maksymalnie 500 gramów) i pomidorami (ilość nieograniczona).
  • Szóstego dnia powinieneś ograniczyć się tylko do zupy cebulowej i różnorodnych zielonych warzyw, które znowu można jeść na surowo, gotować lub duszone bez oleju.
  • Ostatniego dnia diety zupę cebulową uzupełnisz brązowym ryżem, do którego możesz dodać trochę warzyw. W tym dniu dozwolone są również soki owocowe bez cukru.

Zupa cebulowa na odchudzanie: recenzje

Jeśli chodzi o to, jak podstawowy składnik diety, zupa cebulowa, smakuje, recenzje w Internecie są dość pomocne. Ci, którzy kochają składniki zupy indywidualnie, będą zadowoleni z samej zupy. Przy sumiennym przestrzeganiu dieta jest naprawdę dość skuteczna, a na pewno zrzucisz na niej 3-6 kilogramów. Jednak po kilku dniach diety monotonne menu zaczyna się męczyć i dochodzi do starań, aby nie zerwać z dietą ... Jednak piękna sylwetka jest więcej niż tego warta, prawda?