Odchudzający ananas

Piękny, soczysty, słodki, oszałamiająco pachnący ananas to nie tylko egzotyczny przysmak, ale także doskonały sposób na pozbycie się znienawidzonych zbędnych kilogramów. Fakt, że dieta ananasowa jest bardzo skuteczna, stał się znany, gdy naukowcy odkryli w jej składzie bromelainę - unikalny enzym, który pomaga rozkładać białka, tłuszcze i złożone lipidy.

Skład, właściwości i zalety ananasa

Ten wspaniały owoc składa się w 86% z wody, więc ma bardzo mało kalorii - tylko 56 kcal na 100 gramów. miazga. Oprócz wody miąższ ananasa jest bogaty w różne witaminy, pierwiastki śladowe i minerały. Zawiera witaminy A, PP, z grupy B, żelazo, magnez, jod, potas, wapń, kwas askorbinowy i cytrynowy, a także inne substancje przydatne dla naszego organizmu. Dzięki takiemu składowi ananas jest doskonałym środkiem zapobiegającym chorobom nerek, układu sercowo-naczyniowego i nadciśnieniu. Obniża poziom cholesterolu, normalizuje trawienie, pomaga pozbyć się obrzęków, poza tym ananas jest bardzo przydatny przy odchudzaniu.

Odchudzanie z ananasem

Dziś osoby chcące schudnąć w dowolnej aptece mogą zakupić różne preparaty, suplementy diety czy herbaty na bazie ananasa. Niemniej jednak pod względem korzyści i skuteczności żadne lekarstwo nie zastąpi świeżego ananasa. Dietetycy zalecają kilka opcji odchudzania z ananasem.

Dni postu . Wskazane jest, aby raz w tygodniu organizować dzień postu ananasowego. Jeden ananas należy pokroić na 4 równe części i zjeść w ciągu dnia. W tym dniu trzeba pić dużo płynów: wodę mineralną, herbatę owocową lub ziołową. Najtrudniejszą częścią utraty wagi jest przytłumiony głód, a ananas zawiera dużo błonnika. Dlatego ananas na odchudzanie jest doskonałym lekarstwem, recenzje mówią, że w jeden tak pyszny dzień postu można stracić około 1 kg. nadwaga.

Dieta ananasowa . Ananas to nie tylko bardzo smaczny, ale i obfity produkt, więc dieta ananasowa jest równie łatwa do tolerowania jak dieta bananowa. Ta dieta odchudzająca ananas jest przeznaczona na 2-3 dni. Każdego dnia podczas diety ananasowej należy zjeść nie więcej niż dwa kilogramy miąższu ananasa i wypić 1 litr soku ananasowego. Ananasy należy pokroić w cząstki i podzielić między posiłkami. Przez cały dzień pije się też litr soku.

Nalewka ananasowa . Dla tych, którzy chcą schudnąć, ale nie chcą przejść na dietę, można przygotować nalewkę ananasową. Aby go przygotować, musisz umyć ananasa i odciąć z niego zielenie. Następnie należy go przekręcić przez maszynkę do mięsa, wlać 1 butelkę wódki i odstawić na 7 dni w chłodne miejsce. Tę nalewkę należy pobrać w 1 łyżce. łyżka 15-20 minut przed posiłkiem lub wieczorem. Ta nalewka powinna wystarczyć na 3 tygodnie, aw czasie przyjmowania cudownego środka można pozbyć się kilku zbędnych kilogramów.

Przeciwwskazania

Pomimo swoich wspaniałych właściwości sok ananasowy ma wysoką kwasowość, która może podrażniać błonę śluzową żołądka i jelit. Dlatego dieta ananasowa jest przeciwwskazana dla osób z chorobami przewodu pokarmowego. Kwas jest również największym wrogiem szkliwa zębów, więc wypłucz usta po każdym spożyciu świeżego ananasa, jeśli chcesz zachować mocne i zdrowe zęby. Naukowcy twierdzą, że niedojrzałe ananasy mogą być szkodliwe dla kobiet w ciąży, ponieważ ich sok może wywoływać skurcze macicy.