Ostropest plamisty na odchudzanie

Ziele ostropestu jest używane w medycynie od tysięcy lat. Jego główną właściwością było i pozostaje gojenie się wątroby i woreczka żółciowego.

Po zbadaniu właściwości ostropestu plamistego naukowcy z całego świata doszli do jednomyślnego wniosku, że przy jego pomocy można nie tylko skutecznie wspierać te narządy, ale także faktycznie pozbyć się nadwagi. Rzeczywistość tego ostatniego została udowodniona w licznych badaniach laboratoryjnych i próbach klinicznych na ludziach.

Właściwości ostropestu plamistego

  1. Z pomocą ostropestu plamistego można skutecznie chronić wątrobę przed działaniem toksyn i znacznie zwiększyć jej wydolność. Do jego właściwości należy również - przyspieszona regeneracja komórek wątroby.
  2. Z jego pomocą można wpływać na wydzielanie soku żółciowego, a co za tym idzie, zapobiegać kamieniom.
  3. Pomaga również zapobiegać rozwojowi chorób związanych ze spożywaniem dużych ilości alkoholu. Wynika to ze zdolności ostropestu plamistego do odurzania organizmu, co minimalizuje ryzyko rozwoju tak groźnych chorób jak marskość wątroby.
  4. Zioło ostropestu plamistego na odchudzanie jest niezastąpione, gdyż jego właściwości i wpływ na proces trawienia jest najważniejszym czynnikiem w walce z nadwagą. Czemu? Tak, ponieważ u większości ludzi przyrost masy ciała wiąże się właśnie z zaburzeniami żołądka lub jelit.
  5. Z jego pomocą odporność zostaje zwiększona o rząd wielkości dzięki wsparciu wątroby. W końcu to ona przejmuje główną rolę w zwalczaniu dużej liczby infekcji.
  6. A także z jego pomocą normalizuje się tło hormonalne, co jest również ważnym czynnikiem w procesie odchudzania.

Zioło ostropestu plamistego na odchudzanie - dawkowanie

W celu indywidualnego ustalenia idealnej dawki dla swojego organizmu wskazane jest oczywiście skontaktowanie się z doświadczonym specjalistą. Szczególnie w przypadku przewlekłych chorób wątroby i dróg żółciowych. Aby schudnąć, najwygodniejszą dla Ciebie formą będzie suchy ekstrakt z ziela ostropestu plamistego. Zazwyczaj ekstrakt ten zawiera około 80% sylimaryny, która pomaga chronić komórki wątroby przed wolnymi rodnikami. Wynika to z faktu, że jest przeciwutleniaczem. Dla osoby dorosłej o średniej masie ciała przybliżona dzienna dawka wynosiłaby 359 mg w kilku dawkach w ciągu dnia.

Możesz również użyć nasion ostropestu plamistego jako środka wspomagającego odchudzanie. Możesz je zmielić i spożywać przed posiłkami, popijając niewielką ilością płynu.

Jeśli wolisz tradycyjne metody odchudzania, zalecamy, aby odchudzać naprzemiennie ostropest plamisty i cynamon.

Sposób na wzmocnienie działania ostropestu na odchudzanie

Aby wzmocnić działanie ostropestu plamistego, wielu specjalistów zaleca stosowanie korzenia mniszka lekarskiego. Wynika to z faktu, że mniszek lekarski nie ma znanych interakcji lekowych z lekami, a jego właściwości są uważane za lecznicze. Ale niech tak się stanie, nie należy lekceważyć ostrożności w przypadku osób, które mają pewne problemy z drogami żółciowymi.

Ostropest plamisty na odchudzanie - skutki uboczne

Wszystkie możliwe skutki uboczne są uważane za nieistotne i szybko przemijające: lekkie rozstrój żołądka, wzdęcia i drobne bóle głowy. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej dawki mogą wystąpić reakcje skórne. Nie zaleca się również stosowania ostropestu plamistego do odchudzania matek w ciąży i karmiących, a także osób chorych na raka.

Ostropest plamisty może również wchodzić w interakcje z grupami leków, takimi jak leki przeciwpsychotyczne, przeciwhistaminowe lub rozrzedzające krew.

Ostropest plamisty na odchudzanie - recenzje

Na przestrzeni lat zgromadziła się niemała ilość ostropestu plamistego. Są dobre i złe. Nie możemy narzucić jego użycia, decyzja należy tylko do Ciebie. Pamiętaj, że stosując go możesz nie tylko pozbyć się ciężaru, którym jesteś zmęczony, ale także jakościowo wesprzeć pracę wątroby. I to jest ważny czynnik w procesie metabolicznym, który odpowiada za Twoją szczupłość.