Otręby do utraty wagi

Używanie otrębów do odchudzania w naszych czasach stało się dość prostym i skutecznym sposobem w tej trudnej walce. Mówiąc obrazowo, otręby można nazwać bardzo cudowną pigułką, o poszukiwanie której od wieków walczy piękna połowa ludzkości. Ale jednocześnie jest kilka warunków na naprawdę wysokiej klasy efekt.

Otręby pszenne na odchudzanie

Same otręby są reprezentowane przez odpady z produkcji mąki. Ale najciekawsze jest to, że te odpady są najkorzystniejszym składnikiem zboża. Jedyną ich wadą jest to, że nie nadają się do gotowania, jak mąka. Z tego powodu przez długi czas były wyrzucane lub karmione żywym inwentarzem.

A kiedy przypominając sobie dobroczynne właściwości otrębów, ludzie przestali je wyrzucać, zdali sobie sprawę, że są tak cenieni wcześniej. A teraz znowu stały się niezbędne w rozwiązywaniu wielu problemów zdrowotnych.

W swoim składzie otręby zawierają dużą ilość witamin i minerałów, takich jak chrom i cynk. Które są dość rzadkie w jedzeniu. Ale główną właściwością otrębów odchudzających jest obecność błonnika!

Wpływ otrąb odchudzających na proces trawienia

Przede wszystkim pamiętaj, że otręby to świetny sposób na nasycenie organizmu. Następnie, dostając się do jelit, zaczynają puchnąć i przesuwają stolec do wyjścia. W ten sposób następuje naturalne opróżnianie jelit bez przywierania do lewatyw i środków przeczyszczających. Dlatego oczyszczenie jelit jest bardzo przydatne, ale tylko w przypadku braku zaostrzenia jakichkolwiek problemów z przewodem pokarmowym. W procesie poprawy kondycji i przejścia zaostrzenia do stanu remisji można wstrzykiwać niewielkie ilości otrębów.

W ten sposób, stosując regularnie otręby pszenne w celu utraty wagi, pozbędziesz się również ciągłych zaparć. I nie martw się, że się do tego przyzwyczaisz. Wręcz przeciwnie, w ten sposób możesz przywrócić ten odruch samoopróżniania.

Oprócz tego, jak czyścić otręby, są one zdolne do nie mniej ważnych procesów. Kontrolują ilość wchłanianych substancji przez ścianę jelita, zmniejszając w ten sposób kaloryczność spożywanego pokarmu bez zmniejszania jego objętości. Oczywiście żywność zawierająca dużą ilość błonnika jest wchłaniana wolniej, przez co proces sytości wydłuża się. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o właściwościach błonnika na ten temat, pomoże Ci błonnik na odchudzanie .

I oczywiście otręby nie ograniczają swoich właściwości tylko w procesie odchudzania. Mają również działanie żółciopędne, mogą obniżać poziom cukru i wiązać zły cholesterol.
Ale to wszystko by się nie stało, gdyby otręby nie zostały spłukane wodą. Wszystkie korzystne właściwości aktywują się dopiero po pęcznieniu. Bez wody, bez efektu.

Pamiętaj więc, że dodając otręby do potrawy bez płynu, obniżasz jedynie kaloryczność potrawy. Cóż, oczywiście to też fajny dodatek, ale nie jest to sposób na ujawnienie wszystkich ich przydatnych właściwości. Pamiętaj więc, że spożywając dwie łyżki otrębów odchudzających, musisz wypić dwie szklanki wody.

Otręby na odchudzanie - dawkowanie

Głównym warunkiem, którego musisz przestrzegać podczas przyjmowania otrębów, jest nie przekraczanie normy trzydziestu gramów dziennie. To około trzech łyżek stołowych. Najlepiej podzielić tę ilość na trzy dawki dla większej skuteczności. A także przy takim przyjęciu unikniesz wzdęć jako efektu ubocznego przedawkowania otrębów.

Kiedy po raz pierwszy używasz otrąb do odchudzania, zaleca się zacząć od małych łyżeczek. Najważniejsze to kontrolować swoje uczucia. Jeśli po użyciu stan zdrowia nie zmieni się w żaden sposób, możesz przejść do zwykłych dawek.

Idealny czas na spożycie otrębów odchudzających to dwadzieścia minut przed posiłkiem. A co najważniejsze, nie zapomnij wypić szklanki płynu, inaczej będzie to strata czasu.
Również, jeśli nie masz otrębów pszennych, ale jesz np. Otręby owsiane, nie martw się. Otręby owsiane do utraty wagi są nie mniej skuteczne. W końcu zasada jest taka sama - inne jest tylko źródło. Więc nie krępuj się, używaj tylko tych, które lubisz.

Otręby na odchudzanie - recenzje

Elena : Od czterech dni biorę otręby. Efekt jest jeszcze większy niż oczekiwano. Wcześniej przez trzy miesiące siedziałam na bolesnej diecie i schudłam tylko pięć kilogramów. A teraz w pierwszych dniach już minus kilogram. Nie mam tego dość. Występuje również uczucie lekkości spowodowane oczyszczeniem jelit.

Anastasia : Kiedy muszę szybko schudnąć, używam tylko otrębów. Po pierwsze jest przyjemne, a po drugie brak diet i ograniczeń. Ale za każdym razem staram się je zmieniać: teraz pszenica, potem owies, potem kasza gryczana, nieważne jak nudne.

I wreszcie: nie bierz otrąb na odchudzanie jako panaceum. Oni nie są. Otręby jako uzupełnienie zdrowego stylu życia i regularnych ćwiczeń staną się nieocenione. Ale nic więcej.