Post w celu utraty wagi

Post w celu utraty wagi to skuteczny sposób na uporządkowanie sylwetki poprzez zrzucenie zbędnych kilogramów, a także na poprawę kondycji całego ciała. Dla tych, którzy wybierają między dietą a postem, warto wiedzieć, że post daje najlepsze rezultaty. Jaki jest powód?

Celem każdej diety jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej nagromadzonej w wyniku niewłaściwego trybu życia i odżywiania. Po zakończeniu diety powrót do normalnego życia obfituje w nowy przyrost masy ciała. A post jest procesem biologicznym, który aktywuje ochronne i adaptacyjne reakcje, niszcząc w ten sposób pasożyty powodujące otyłość.

Jakie są skutki postu?

Sam post w celu utraty wagi powoduje różne recenzje. Wszystko zależy od celowości działań, ich poprawności. Głodny człowiek odmładza się do dziesięciu lat, oczyszcza i leczy swoje ciało. Krewni i przyjaciele z pewnością zauważą blask w oczach, zniknięcie czerwonej siatki naczyń krwionośnych na ciele. Węch powróci do swojego pierwotnego stanu, niczym perfumiarz. Obserwuje się również ustanie chrapania w nocy, wzdęcia. Każdy zapach, każdy smak, każdy ruch - wszystkie pięć zmysłów przyniesie nieopisane doznania. Post może przywrócić strukturę paznokci, a włosy będą lśnić nawet bez drogich szamponów. Nerki i wątroba będą działać doskonale, efekt ten będzie się utrzymywał po poście.

Jaki jest właściwy sposób na szybkie?

Głodny w specjalistycznej klinice, pacjent będzie cały czas pod opieką lekarza. W odpowiednim czasie przeprowadzi procedury oczyszczające, obserwuje reakcję organizmu. Jeśli nie masz czasu i pieniędzy na klinikę, możesz zgłodnić, postępując zgodnie z poniższymi zaleceniami.

  1. Nie musisz się objadać w przeddzień wyznaczonego dnia postu. To nie zadziała dobrze.
  2. Proces rozpoczyna się od lewatyw . Należy to zrobić rano, na czczo, z 1,5 litra wody (można użyć 1 litra) i łyżki soli kuchennej. Temperatura wody jest ściśle w zakresie 27-35 stopni, ale nie wyższa niż temperatura ciała.
  3. Nie wolno pozwolić sobie na picie alkoholu, jedzenie, zażywanie lekarstw. Wystarczy woda do picia, bez żadnych ograniczeń. Zawsze należy go nosić przy sobie, zwilżyć usta, pić małymi łykami. Pij 2-3 litry każdego dnia.
  4. Wyjdź na zewnątrz przez godzinę.
  5. Codziennie bierz ciepłą kąpiel. Precyzyjnie podgrzane, aby po prostu usunąć produkty rozkładu bakterii.
  6. Wykonuj lewatywę każdego wieczoru przez pierwsze 7 dni, a następnie co drugi dzień przez kolejny tydzień. W trzecim tygodniu postu wystarczą tylko 1-2 lewatywy.
  7. Po 2 tygodniach w kale mogą znajdować się nitki i inne połknięte przedmioty. Nie bój się.

Właściwe wyjście z postu

Główna zasada: jak bardzo głodujemy, tyle zostawiamy. 21 dni głodu - 21 dni starannego odżywiania.

  • 1 tydzień. Do litra soku dziennie rozcieńczonego wodą 1: 2. Nie możesz pić soku z buraków i winogron ani żadnych zakupionych. Przygotowany sok pić małymi łykami po 200-300 g.
  • Tydzień 2. Soki są już w całości, bez dodatku wody.
  • Tydzień 3. Do diety wprowadź porcję kaszy gryczanej z startą marchewką, ryż z warzywami gotowanymi na parze, sałatki owocowo-warzywne. Nie spożywaj cukru, soli, mleka, ryb, alkoholu ani chleba.